comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Fan Token listesinde dünya devlerini solladı

09 Şubat 2022, Çarşamba 15:54
Trabzonspor, Fan Token listesinde dünya devlerini solladı

Global Fan Token bilgi platformu www.fanmarketcap.com verilerine göre Trabzonspor'un resmi taraftar tokenı $TRA FAN TOKEN, 16 milyon dolara yaklaşan piyasa değeri ile Atletico Madrid, Roma, Arsenal gibi dünya devlerini geride bıraktı.

FutbolArena - Futbol kulüplerinin saha içindeki rekabeti artık dijital dünyada da kendini fazlasıyla hissettiriyor. Pandeminin hızlandırdığı dijital farkındalık ve yeni gelir arayışları, futboldaki rekabete de yeni bir boyut kazandırdı. Artık futbol kulüpleri, kendi adlarını taşıyan dijital varlıkları Fan Tokenlar ile de birbirleriyle rekabet ediyorlar. Fan Token fiyatları, piyasa hacmi, kulüplerin Fan Token sahiplerine sunduğu söz hakları, oylamalar, ayrıcalıklı deneyimler gibi birçok faktör bu yarışın içinde…

Paris Saint-Germain, Juventus, Barcelona gibi dünya devlerinin Socios.com iş birliği ile hayata geçirdiği Fan Token projeleri, taraftar ve kulüp iletişimini dijital platformlarda sürdürülebilir kılmayı hedefliyor. Fan Tokenlar, elle tutulup, gözle görülmeyen varlıklar olsalar da şimdiden kulüplere yeni ve sürekli artan bir gelir modeli oluşturmuş durumda. Socios.com ile Fan Token çıkaran kulüpler bugüne kadar 200 milyon doların üzerinde bir gelir elde ettiler. 50'den fazla futbol kulübü ve farklı spor branşlarından çok sayıda organizasyonunun yer aldığı Socios.com ekosistemine 2020 yılında dahil olan Trabzonspor, bugün pazar hacmi ile ilk 10 sırada yer alıyor.
Global fan token bilgi platformu www.fanmarketcap.com verilerine göre Trabzonspor'un resmi taraftar tokenı $TRA FAN TOKEN, 16 milyon dolara yaklaşan piyasa hacmi ile Atletico Madrid, Roma, Arsenal gibi dünya devlerini geride bıraktı. 

HEM SAHADA HEM TOKENLARDA YÜKSELİŞTE 

Süper Lig'de rakipleri ile puan farkını her geçen gün daha da açan bordo mavili ekip, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken, dünyanın her yerindeki Fan Token sahibi taraftarlarının da desteğini almaya devam ediyor. Son 24 saatte %18 fiyat artışı elde eden $TRA Fan Token, daha şimdiden listenin ilk sıralarını zorlayacağının sinyallerini veriliyor.  Kulüp, $TRA Fan Tokenlarının taraftara ilk arzı sırasında 5 dakikada 5 milyon TL gelir elde etmişti. $TRA Fan Token, listelerde yükselmeye devam ettikçe, Trabzonspor Kulübü bu projeden çok daha fazla gelir elde edecek. Trabzonspor taraftarları da, $TRA sahibi olarak hem kulüpleriyle daha yakından etkileşime girme hem de Trabzonspor'a maddi destek olma şansı bulacak.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!