comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor: 'Biz hakemin zeki, çevik ve ahlaklısını severiz'

10 Kasım 2019, Pazar 20:04
Trabzonspor: 'Biz hakemin zeki, çevik ve ahlaklısını severiz'

Trabzonspor Kulüp Asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp, hakemlerden dert yanarak, "Ata'mız ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim diyor ya, biz de hakemin zeki, çevik ve ahlaklısını severiz" dedi.

FutbolArena - Trabzonspor Asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp, 75 dakika 10 kişi oynadıkları ve 1-0 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulunarak karşılaşmanın hakemi Abdulkadir Bitigen'e yüklendi. Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ise Abdulkadir Parmak'ın kırmızı kart görmesinin ardından işlerinin biraz daha zorlaştığını belirterek, "1 kişi eksik kalmamıza rağmen arkadaşlar üst düzey mücadele gösterdiler ve onun karşılığında 3 puan aldılar" dedi.
 

Trabzonspor'dan hakem Abdulkadir Bitigen ve Abdulkadir Parmak açıklamaları


İHA'nın haberine göre Trabzonspor Asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp, "Bugün 10 Kasım hem Ata'mızı analım, hem de onun bir sözüyle devam edelim. 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' diyor ya, biz de hakemin zeki, çevik ve ahlaklısını severiz insanlar biraz hizana davet ediyoruz. Bugün ben içimden geçenleri söylersem sizin televizyonunuz kapanır bende ceza yerim. En iyisi ben bir şey söylemeyim. Yazık günahtır. Otursunlar ve seyretsinler eğer haklıyız diyorlarsa söylenecek bir lafımız yok. Sosa'nın pozisyonuna kırmızı kart vermiyorlar. Bu kurullar farklı mı işliyor? Sosa'nın pozisyonunda taammüden adam öldürme var. Abdulkadir Parmak'ın pozisyonunda ise sarı kart var. Topa müdahale ediyor. Sonra da ayağını çekmeye çalışıyor ama basıyor. VAR seni çağırsın kırmızı kartı ver. VAR sistemi niye var. Bunun babası ney diki bu ne olsun ne diyeyim yani" dedi.

ÜNAL KARAMAN'DAN KIRMIZI KART AÇIKLAMASI
Hakemin verdiği kararlara ve Hosseini'nin ikinci penaltıyı kaçırmasına ilişkin bir soru üzerine Ünal Karaman, "Geçen haftada farklı şeyler söylemedim. Bizlerin de yorumu var elbette. Abdulkadir'in pozisyonuna devrede merak ettiğim için baktım. Bana göre pozisyonda topa vuruyor. Futbol oynayanlar bilir ki o pozisyonun devamında o ayağı öyle ortamda koyacağı farklı bir yer olamaz. Yan açıyla geliyor. Takdir hakkını o şekilde kullandı. Spor kamuoyu gerekli şeyleri tartışacaktır. O konu üzerine beni çok fazla olayların içine sokmazsanız çok memnun olurum. Hosseini ilk penaltıyı attı iyi de bir penaltı attı. Devamında bizim de fikrimiz vardı. Oyuncu iyi hissettiğini ve kullanmak istediğini söyledi. Biz de onun fikrine saygı duyduk. Sorguya çekecekseniz beni çekin. Çünkü kararı veren biziz" ifadelerini kullandı.

SERTAÇ GÜVEN: "HEPİNİZ TOPLANIN GELİN"

Trabzonspor yöneticisi Sertaç Güven ise sosyal medya paylaşımında "Bu maça çok hikaye yazılır ama özeti, inancımızı ve mücadelemizi asla elimizden alamayacağınız gerçeğidir. Sakatlıklar, hakem hataları, şansızlıklar hepiniz toplanın gelin, biz inandığımız yolda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)