comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu uyardı! "Kıyamet kopar"

18 Ekim 2019, Cuma 18:33
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu uyardı!

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, lisans talimatına uymayan 5-6 kulübün olduğunu belirterek, "Eğer 2020 Ocak ayı geldiğinde bunu erteleyelim derlerse kıyamet kopar" dedi.

FutbolArena - Trabzonspor Divan Genel Kurulu, Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan salonunda gerçekleştirildi. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Divan Başkanı Ali Sürmen'in hazır bulunduğu toplantı salonu tamamen doldu. Toplantı öncesinde Barışpınarı Harekatı'na destek mesajı verilirken, daha sonra Divan Başkanı Ali Sürmen'in talebi üzerine salonda bulunan herkes Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek vermek amacıyla asker selamı verdi.
 

Ahmet Ağaoğlu'dan Trabzonspor açıklamaları


Başkan Ahmet Ağaoğlu, mali kriterlere uymayan kulüplerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirterek, “Mali kriterlere uyulmadığı takdirde transfer yasağı, puan silme, çok aşırı bir şekilde ihlal edildiğinde küme düşmeye kadar giden yaptırımlar söz konusu. Biz isterdik ki Haziran ayı itibariyle yürürlüğe girsin. UEFA bunu istiyor, Trabzonspor kulübü buna hazır. Ancak yeni bir uygulama hemen geçmeyelim, kulüplerimize süreç tanıyalım, Ocak 2020 itibariyle biz bu talimatı alıp uygulamaya koyacağız. Bu lisans talimatına uymayan benim takip ettiğim kadarıyla 6-7 tane kulüp var. Eğer o Ocak 2020 tarihi gelir de bir şekilde ‘Yahu henüz tam olarak hazır değiliz, bunu bir sene daha erteleyelim' dediklerinde kıyamet kopar. Çünkü bu başlı başına bir haksız rekabetin onayı, adaletsizliğin, ödüllendirilmesi anlamına gelir. Ben kendimi sıkacağım, ben transferde bana tanıdığınız limitlerin üzerinde transfer yapmayacağım, mali disipline harfiyen uyacağım, harfiyen uymayan o limitlerin üzerinde çok çok üzerinde harcamalar yapan kulüpleri ile mücadele edeceğim. Bu nasıl olacak? Trabzonspor kulübü olarak; Ocak ayında bu lisans talimatı yürürlüğe girmesi için tüm mücadeleyi vereceğiz. Uymayan kulüplere de oradaki yaptırımlar neyse hepsinin de TFF harfiyen uygulamak zorunda. Böyle bir süreçten geçerek bu yeniden yapılandırmayı harfiyen uygulayan, disiplinle takip eden tek kulüp olarak huzurlarınızdayım” dedi.
 

Trabzonspor'un borcu ne kadar?


Trabzonspor kulübünün 2000 yılından sonra ilk kez borç azalttığını belirten Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor Kulübü 2000 yılından sonra ilk defa borç azalttı. Şu anda 940 milyon lira. İçerisinde 85 milyon liralık bir benzin istasyonundan TMSF'ye olan borç da var. Önümüzdeki bir hafta içinde onun satışı da gerçekleşecek. O da gerçekleşirse Trabzonspor'un borcu 840 milyon liraya inmiş durumda. Yani 1 milyon 292 milyondan , 840 milyon liraya iniyor. Sermaye artışından 77 milyon liralık bir gelir elde edildi. Bu gelirin tamamı borç kapamaya gitti. Bu süreç içerisinde yeni sponsorluk anlaşmaları imzalandı. Üç ay içerisinde 120 milyon TL'lik sponsorluk geliri elde ettik. Kombine satışı geçen sene 19 bin bu sene 34 bin olarak gerçekleşti. Mağazacılık cirosu ilk 4 ay itibariyle 35 milyon TL, geçen dönem 12 ay üzerinden 34 milyon TL idi. Geçen sene 105 bin adet forma satılmıştı, şu an itibariyle sadece 4 ayda 135 bin adet sattık” dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"