comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor 9 yıllık hasrete son verdi! Hüseyin Çimşir tarihe geçti

16 Şubat 2020, Pazar 18:27
Trabzonspor 9 yıllık hasrete son verdi! Hüseyin Çimşir tarihe geçti

Trabzonspor 9 yıl aradan sonra Süper Lig'de lider oldu. Teknik direktör Hüseyin Çimşir ilk 4 maçını kazanarak Trabzonspor tarihine geçti.

FutbolArena - Trabzonspor, Süper Lig'in 22. haftasında konuk ettiği Sivasspor'u 2-1 mağlup etti. 1 maç eksiği bulunmasına rağmen zirveye yükselen Trabzonspor, 9 yıl aradan sonra Süper Lig'de haftayı lider kapattı. Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Çimşir ilk 4 maçını kazanarak 11 yıllık rekoru egale etti.
 

Trabzonspor kaç yıl sonra lider oldu?


Trabzonspor en son 2010-11 sezonun 29. haftasında Süper Lig'de liderlik sevinci yaşamıştı. O tarihten bu yana hiçbir haftayı lider kapatamayan Trabzonspor, Sivasspor galibiyetiyle 9 yıllık hasretine son verdi. Trabzonspor 298 hafta aradan sonra Süper Lig'de bir haftayı lider kapattı.

HÜSEYİN ÇİMŞİR 4'TE 4 YAPTI
Ünal Karaman'dan sonra yardımcısı Hüseyin Çimşir'i teknik direktörlük görevine getiren Trabzonspor, bu karardan sonra Süper Lig'de puan kaybı yaşamadı. Hüseyin Çimşir, Trabzonspor teknik direktörü olarak Süper Lig'de çıktığı ilk 4 maçın hepsini kazanmayı başardı. 

11 YILLIK REKORU EGALE ETTİ

Hüseyin Çimşir sırasıyla Kasımpaşa, Fenerbahçe, Gençlerbirliği ve Sivasspor ile oynadığı zorlu maçlardan 3 puanla ayrıldı. Öte yandan Opta verisine göre Hüseyin Çimşir, 2008/09 sezonundan bu yana Trabzonspor'un başında görev yaptığı ilk dört Süper Lig maçını kazanan ilk teknik direktör oldu. Hüseyin Çimşir, Ahmet Özen'in 11 yıllık rekorunu egale etti.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!