comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzon'da Fenerbahçe öncesi şike anıtı dikiliyor

27 Ocak 2018, Cumartesi 16:10
Trabzon'da Fenerbahçe öncesi şike anıtı dikiliyor

Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe maçı öncesi Akyazı Stadı'nın önüne Şike Anıtı dikecek.

FutbolArena - Trabzonspor'da Fenerbahçe maçı öncesi 3 Temmuz 2011 için hummalı bir çalışma sürüyor. Bordo Mavili taraftarların tüm masraflarını kendileri karşılayarak hazırlattığı şike anıtı yarın oynanacak olan Fenerbahçe maçı öncesinde Akyazı Stadı'nın önüne yerleştirilecek. 

Bir grup Trabzonspor taraftarınca başlatılan “Şike Anıtı” projesinde sona gelindi. Geçtiğimiz aylarda şehit olan Eren Bülbül dahil olmak üzere 7 bölgeyi temsil eden 7 çocuğun ellerinde yükselecek olan 2010 – 2011 Şampiyonluk kupasının da bulunduğu temsili heykel yarın açılacak.
 

Trabzon'da yapılan şike anıtı heykeli


Anıtta ayrıca Trabzonspor'un 2010 – 2011 kadrosunda yer alan futbolcular, Başkan Sadri Şener ve Teknik Direktör Şenol Güneş'in isimlerinin yanı sıra CAS – TAS mahkemesinin verdiği kararda bulunan cümleler de yer alıyor.
Üç parça ve yaklaşık 5 metre yüksekliğinde hazırlanan anıt için Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzonspor Kulübü Akyazı Stadyumu'nun önünü uygun gördü. Bugün son rötuşları tamamlanacak olan şike anıtı yarın Akyazı Şenol Güneş Stayumu'nun önüne yerleştirilerek Fenerbahçe maçı öncesi Trabzonsporlular tarafından açılışı yapılacak. 

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)