comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzon Valiliği: 'Fenerbahçe otobüsüne silah çekilmedi!'

03 Şubat 2020, Pazartesi 17:48
Trabzon Valiliği: 'Fenerbahçe otobüsüne silah çekilmedi!'

FB TV'de, Trabzonspor maçı sonrasında havaalaına giden takım otobüsüne taraftarların aşırı yaklaşmasının doğurabileceği tehlikeler yönündeki duyurusu sonrasında Trabzon Valiliği konuyla ilgili açıklamada bulundu. 

FubolArena - Süper Lig 20. haftasında oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından, Fenerbahçe takım otobüsünün stadyumdan havaalanına gidişi esnasında FB TV'de yayınlanan görüntülerde taraftarların takım otobüsüne bu kadar yaklaşmasının doğurabileceği tehlikeler doğrultusunda önlemlerin yetersiz kaldığu duyurulmuştu. 


Trabzonspor - Fenerbahçe maç sonu Fenerbahçe takım otobüsüne silah çekildi iddiası son dakika


Bu konu sosyal medya ve kamuoyunda bir anda gündem olurken, Trabzon Valiliği'nden açıklama geldi. Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada gerekli incelemelerin yapıldığı ve böyle bir durumun söz konusu olmadığı duyuruldu. 

Trabzon Valiliği, "Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası bazı yayın organlarında, stadyumdan havaalanına gitmekte olan Fenerbahçe takım otobüsüne bir araçtan silah teşhir edildiği iddia edilmiştir. Söz konusu iddia ile ilgili olarak yapılan incelemede, herhangi bir silah teşhirinin söz konusu olmadığı görülmüştür." şeklinde açıklama yaptı. 
TRABZON VALİLİĞİ TARAFINDAN AÇIKLAMA

İlimizde, 01.02.2020 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasından sonra bazı yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında, alınan güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu, stadyumdan havaalanına gitmekte olan takım otobüsüne bir araçtan silah teşhir edildiği iddia edilmiştir. Söz konusu iddia ile ilgili olarak yapılan incelemede, herhangi bir silah teşhirinin söz konusu olmadığı, Uluslararası Karadeniz Sahil Yolu İtfaiye Kavşağı civarında, akan trafik esnasında sadece 15 saniye süre ile takım otobüsünün yanından geçen araçta bulunan F.A. isimli vatandaşın cep telefonu ile kayıt yaptığı görülmüştür. Emniyette ifadesi alınan F.A.'nın yaptığı kayıt ile otobüsten çekilen görüntülerin aynı anda yapıldığı, iddiadaki görüntünün cep telefonu olduğu kesinlikle silah olmadığı açıkça tespit edilmiştir. Dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de gerçekleşecek olan bu müsabakalar üzerinden taraftarları kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya çalışmak, spor müsabakalarının “centilmenlik ruhuna” uygun olamayacağı gibi bu tarz girişimlerde bulunmak da kimseye fayda sağlamayacaktır. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)