comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Süper Lig'in en iyi presçileri! Onazi, Aatıf, Boutaib...

29 Mart 2018, Perşembe 23:38
Süper Lig'in en iyi presçileri! Onazi, Aatıf, Boutaib...

Süper Lig'de bu sezon en çok pres yapan futbolcuları inceledik...

FutbolArena Analiz - Süper Lig'in 26 haftası geride kalırken en çok pres yapan futbolcuları inceledik. Orta sahada Ogenyi Onazi, kanatlarda Aatif Chahechouhe ve santrforda Khalid Boutaib ön plana çıkan isimler oldular.


Süper Lig'in en çok pres yapan futbolcu


Süper Lig'de geride kalan 26 haftada en az 10 maça çıkmış futbolcular arasında 90 dakika başına en çok 'top kampa hamlesi' yapan futbolcuları sıraladık. 

Opta'nın verilerine göre Ogenyi Onazi, 90 dakika başına 5.9'luk top kapma hamlesi ile en çok pres yapan futbolcu konumunda. Onu Kayserispor'un orta saha oyuncusu Espinoza 5.5 ortalama ile takip ediyor. 3. sırada ise bir kanat oyuncusu olmasına rağmen Aatif Chahechouhe'nin 90 dakika başına 5.4 top kapma hamlesi yaptığını görüyoruz. 4. sırada yine bir orta saha olan Antalyaspor'dan Charles bulunurken, 5. sırada ise Sivasspor'un sağ beki Rıdvan Şimşek yer alıyor.


EN ÇOK PRES YAPAN ORTA SAHALAR

En çok pres yapan orta saha oyuncuları sırasıyla Onazi, Espinoza ve Charles. Eğer Badou Ndiaye ayrılmasaydı. Charles'tan önce gelecekti. Bu isimlerin ardından sırasıyla Tolgay Arslan, Poko, Taha Yalçıner ve Ali Çamdalı geliyor.

EN ÇOK PRES YAPAN KANAT OYUNCULAR

Kanatlarda Aatif Chahechouhe fark yaratırken ondan sonra gelen isim 5.1 ortalama ile Olcay Şahan, 3. sırada Yeni Malatyaspor'dan Eren Tozlu geliyor.

EN ÇOK PRES YAPAN FORVET ARKASI OYUNCULARI

Orta ikilinin önünde forvetin arkasında oynayan ve en çok pres yapan oyuncular ise 90 dakika başına 3.7 top kapma hamlesi ile ligin emektarları Pablo Batalla ile Marcio Mossoro. Bu ikiliyi 3.1 ile Belhanda takip ederken onu 3 ortalama ile Castro ve 2.9 ile Mensah ve Emre Akbaba izliyor. 

EN ÇOK PRES YAPAN SANTRFOR

Santrfor pozisyonunda Khalid Boutaib'in rakiplerine büyük bir fark attığı görülüyor. Boutaib 90 dakika başına 3.4 top kampa hamlesi yaparken onu 1.6 top kapma hamlesi ile Kayserispor'dan Umut Bulut ve ayrılmadan önce Beşiktaş'tan Cenk Tosun takip ediyordu. Ayrıca Skuletic 1.4, Yatabare 1.3 ve Stancu 1.2 ortalama ile bu isimleri takipte. 

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)