comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Süper Lig'in en iyi bitiricileri!

27 Şubat 2018, Salı 19:14
Süper Lig'in en iyi bitiricileri!

Süper Lig'de bu sezonun en golcü futbolcularını çektikleri şut başına değerlendirdik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de bu sezon şampiyonluk yarışında olduğu gibi gol krallığı yarışında da büyük bir mücadele var. Ligimizde geride kalan 23 haftada en çok gol atan 5 futbolcuyu, çektikleri şut başına attıklarıkları gol oranı üzerinden değerlendirdik. Trabzonspor'un golcüsü Burak Yılmaz en iyi bitirici olurken onu Başakşehir'den Emmanuel Adebayor takip etti.


Süper Lig'in en iyi golcüleri


Süper Lig'de Bafetimbi Gomis 20 golle gol krallığında zirvede yer alırken onu 18 golle Burak Yılmaz, 15 golle Adis Jahovic, 13 golle Umut Bulut ve 12 golle de Emmanuel Adebayor takip ediyor. 

Ligin en çok gol atan bu 5 futbolcusunu ele aldığımız değerlendirmede en iyi bitiriciler sıralaması ise farklı... 
Burak Yılmaz çektiği 57 şutta 18 gol bulurken şut başına gol oranı en yüksek futbolcu oldu. Burak şut başına %31.6'lık bir gol oranı yakaladı. 
Burak Yılmaz'ı 40 şutta 12 gol atan Emmanuel Adebayor takip ediyor. Togolu yıldız'ın %30'luk gol oranı bulunuyor. Adis Jahovic krallıkta olduğu gibi bitiricilikte de 3. sırada. 53 şutta 15 gol atan Jahovic'in şut başına gol oranı %28.3. Ligin en golcü oyuncusu Gomis ise 20 golünü 84 şutta attı ve şut başına gol oranı %23.8 13 golle gol krallığında 4. sırada olan Umut Bulut ise 58 şut attı ve şut başına gol oranı %22.4 oldu.

Süper Lig Analiz Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"