comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Süper Lig'de en çok maaş alan yerli futbolcular

09 Eylül 2018, Pazar 15:41
Süper Lig'de en çok maaş alan yerli futbolcular

Spor Toto Süper Lig'de yabancı oyuncu sınırı tartışma konusu olmaya devam ederken yerli oyuncular arasında en çok maaş alan isimleri derledik. İşte Spor Toto Süper Lig'de en çok kazanan yerli futbolcular

FutbolArena Detay- Spor Toto Süper Lig'de milli takım arası devam ederken yabancı oyuncu sınırının geri geleceğine yönelik resmi açıklama yapıldı. Tartışmaların devam ettiği şu günlerde en çok kazanan yerli futbolcuları mercek altına aldık.

Önceki gün milli futbolcu Burak Yılmaz, Trabzonspor'dan 800 bin Euro'luk alacaklarını tahsil edemediği için TFF'ye başvurmuştu. Bu durum sonrası yerli oyuncuların aldığı maaşlar gündeme geldi.
 

Spor Toto Süper Lig'de en çok kazanan yerli futbolcular


Beşiktaş, yerli oyunculara bakıldığında diğer ekiplere oranla daha az para ödeyen takım olurken resmi olmayan rakamlara göre Tolgay Arslan'a 2 milyon Euro ve Oğuzhan Özyakup'a da bonuslar hariç 2 milyon Euro ödüyor.
FENERBAHÇE'DE EN ÇOK KAZANAN MEHMET TOPAL

Oyunculara ödediği resmi rakamları açıklamayan kulüplerden bir diğeri olan Fenerbahçe'nin en çok maaş ödediği yerli oyuncunun Mehmet Topal olduğu tahmin ediliyor. 32 yaşındaki deneyimli oyuncu Fenerbahçe'den yıllık 2,25 milyon Euro kazanıyor. 
 

Galatasaray'da Selçuk İnan'ın maaşı


Galatasaray'da ise en çok maaş alan yerli futbolcu Selçuk İnan, 2,95 milyon Euro yıllık ücret kazanan Selçuk İnan'ı takım içinde Eren Derdiyok ve Serdar Aziz takip ediyor. Eren Galatasaray'dan yılda 2.1 milyon euro, Serdar da yılda 2 milyon Euro kazanıyor.
 

Burak Yılmaz ve Arda Turan'ın yıllık maaşları


Spor Toto Süper Lig'de yerli oyunculara en çok maaş ödeyen kulüpler ise Medipol Başakşehir ve Trabzonspor oldu. Trabzonspor, alacaklarının ödenmesini isteyen Burak Yılmaz'a yıllık 3,55 milyon Euro öderken Onur Recep Kıvrak'a da yıllık 2,250 milyon Euro veriyor.

Spor Toto Süper Lig'in en çok kazanan yerli futbolcusu ise Barcelona'dan Medipol Başakşehir'e kiralanan Arda Turan... 31 yaşındaki futbolcu geçen sezonun yarısında gelip 2 milyon Euro'yu cebine koyarken bu sezon Medipol Başakşehir'den 4 milyon Euro kazanacak. 

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.