comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sörloth'un babasından transfer açıklaması

12 Eylül 2020, Cumartesi 17:38
Sörloth'un babasından transfer açıklaması

Sörloth'un babası Norveç basınına transfer hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Milli maçlardan sonra henüz Trabzon'a dönmeyen Sörloth hakkında Trabzonspor kulübü yaptığı resmi açıklamada, "Bugün itibariyle henüz Trabzon'a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir." ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan Sörloth'un babası Goran Sörloth, Norveç basınında TV2'ye transfer soruları hakkında açıklamalarda bulundu ve oğluyla bu konu hakkında görüşmediğini söyledi. 
Goran Sörloth yaptığı açıklamada, "Oğlumla görüşmedik. Bu yüzden transferi hakkında herhangi bir net açıklama yapamam. Resmi blgeleri görene kadar bir şey söyleyemem. Bu süreçte aktif rol oynamadığımı bilin. Oğlumla temasta değilim." ifadelerini kullandı. 

LEIPZIG TEKNİK DİREKTÖRÜ NAGELSMANN

"Sörloth ile görüştüğümüz sır değil. İyi bir oyuncu. Teklif yaptık. Ancak görüşmeler hala çok karmaşık durumda. Kulüpler arasında da görüşmeler var." Mesele çok ama çok karmaşık durumda." 
 

Alexander Sörloth, Trabzonspor'dan ayrılacak mı?


Trabzonspor'un Sörloth açıklaması şu şekilde:

"Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir."

"8 EYLÜL SALI GÜNÜ TRABZON'DA OLMASI GEREKİYORDU"

"Kiralama sözleşmesinin erken feshini gerektiren ve tüm tarafların mutabık kalacağı bir anlaşma için süreç devam ederken, futbolcumuz Alexander Sorloth ülkesinin milli takımının kampına katılmak üzere Norveç'e gitmiştir. Karşılaşmaların ardından 8 Eylül Salı günü Trabzon'da olması gereken oyuncumuz, Oslo'da COVID-19 testi yaptırdığını, PCR testinin 10 Eylül Perşembe günü sonuçlanacağını ve 11 Eylül Cuma günü Trabzon'da olacağını tarafımıza bildirmiştir."

"Bugün itibariyle henüz Trabzon'a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir."

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)