comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sörloth transferinde son dakika! Anlaşma sağlandı

17 Eylül 2020, Perşembe 12:36
Sörloth transferinde son dakika! Anlaşma sağlandı

Trabzonspor'dan ayrılmak isteyen Sörloth için Leipzig ile anlaşma sağlandığı iddia edildi.

FutbolArena Dış Haberler - Trabzonspor'da Alexander Sörloth'un transferiyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Bordo mavili kulüpten ayrılmak isteyen oyuncunun transferi konusunda Crystal Palace, Trabzonspor ve Leipzig arasında anlaşma sağlandığı iddia edildi.


Transfer Haberleri: Trabzonspor, Sörloth transferinden ne kadar kazanacak?


İngiliz basınından The Athletic'in haberine göre Sörloth transferi için kuüpler arasında anlaşma sağlandı. Trabzonspor'un Crystal Palace'dan kiraladığı futbolcunun bonservis bedelinin iki kulüp arasında bölüşüleceği belirtildi. Leipzig'in 24 milyon euro karşılığında oyuncuyu kadrosuna katacağı ve bu paranın da Trabzonspor ile Crystal Palace arasında eşit olarak pay edileceği ifade edildi.

AHMET AĞAOĞLU NE DEMİŞTİ?
"Sörloth, Crystal Palace'ın oyuncusu. İkinci sezon maçların %50'sinden fazlasında oynadığı takdirde 6M€ satın alma opsiyonu devreye girecek. Leipzig ve iki kulübün daha ilgisi var. Sörloth da Leipzig'e gitmek istediğini söylemişti. Bizim ciddi ısrarlarımız oldu. Buna rağmen Sörloth, Leipzig'e gitme konusunda ısrarlı. Dört tarafın anlaşmasıyla çözülebilecek bir sözleşme. Trabzonspor ve Crystal Palace kulübü anlaşırsa... Çünkü ne Crystal Palace bizim onayımız olmadan satabiliyor, ne de Crystal Palace'ın onayı olmadan biz satma hakkına sahibiz. Finansal noktada kitlenmiş durumda."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"