comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Son dakika! Sörloth'un cezası 1 maça indi!

14 Şubat 2020, Cuma 20:26
Son dakika! Sörloth'un cezası 1 maça indi!

Tahkim Kurulu, Gençlerbirliği maçında direkt kırmızı kart gören ve 2 maç ceza alan Sörloth'un cezasını 1 maça indirdi. 

FutbolArena - Tahkim Kurulu, Sörloth kararını açıkladı. Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gören ve 2 maçlık ceza alan golcü futbolcunun cezası Tahkim Kurulu tarafından 1 maça indirildi. 


Trabzonspor Haberleri: Sörloth'a 1 maç ceza son dakika


Trabzonspor kulübü tarafından yapılan itiraz ve savunma sonrasında Tahkim Kurulu, Sörloth'un 2 maçlık cezasının 1 maça indirildiği açıklandı. 

Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth'un rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FTD'nin 43 ve 35/4. maddeleri uyarınca PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8.500,00 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT'nin 12.maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4.500,00 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 
 

Sörloth Sivasspor maçında oynayacak mı?


Sörloth, Gençlerbirliği maçında gördüğü direkt kırmızı ardından kupadaki Erzurumspor maçında forma giyemedi. Golcü futbolcunun cezası 1 maça indirildiğinden, ligde bu hafta oynanacak Sivasspor karşılaşmasında forma giyebilecek. 
Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!