comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sivasspor'dan Trabzonsporlu Onur Kıvrak'a çok sert şike cevabı

29 Kasım 2017, Çarşamba 17:14
Sivasspor'dan Trabzonsporlu Onur Kıvrak'a çok sert şike cevabı

Sivasspor kulübü maç sonrasında Onur Kıvrak'ın yaptığı açıklamalara resmi internet sitesinden yanıt verdi. 

FutbolArena - Süper Lig 13. haftasında oynanan Sivasspor - Trabzonspor maçının ardından Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak, TRT Spor'a yaptığı açıklamada 2011 yılına dair Sivasspor'a göndermede bulunmuştu. Sivasspor kulübünden Onur Kıvrak'a sert bir cevap geldi. 


Sivasspor - Trabzonspor Onur Kıvrak şike açıklama haberleri


Sivasspor kulübü, Onur Kıvrak'ın maç sonrasında TRT Spor'a yaptığı açıklamalara resmi internet sitesinden cevap verdi. 

26.11.2017 tarihinde oynanan Demir Grup Sivasspor - Trabzonspor A.Ş. müsabakasından sonra, Trabzonspor A.Ş. kalecisi Onur Recep Kıvrak´ın açıklamaları Kulübümüzü bu açıklamayı yapak zorunda bırakmıştır.
Sportmenliğe aykırı davranış ve açıklamalarda bulunmayı alışkanlık haline getiren Onur Recep Kıvrak'ın bu tavrı, Avro bazında aldığı ücretinin hakkını saha dışında da verme çabasının bir neticesi olabilirse de kesinlikle kabul edilebilir değildir.

Kulübümüz lehine verilmeyen iki tane açık penaltı pozisyonu hemen önünde gerçekleşmişken bunlara değinmeden, komploya rağmen tutmamış iftiralara bel bağlama ihtiyacı sağlıklı bir zihnin ürünü olamaz.  

Açıklaması ile yakın tarih dersi verme kisvesi altında şiddet ve düzensizliği teşvik eden, husumet doğmasına hizmet eden ve dolayısı ile futbola zarar veren Onur Recep Kıvrak'a yakın tarih ve hukuk konusunda bazı hususları hatırlatmanın elzem olduğu anlaşılmaktadır.

Kendisinin “Alınmak” ifadesi ile neyi kastettiği tam anlaşılamamakla birlikte bu ifadenin yargılanmanın çok altında bir durumu işaret ettiği şüphesizdir. Onur Recep Kıvrak ilgili yargı kararlarını inceler ise ifadesinin aksine sanık durumunda olan kişilere rast gelecektir. Aynı şekilde yetkili makamların kararlarının iddialarını desteklemediğini de görebilecektir.

Kimlerce ve ne saikle yaratıldığı bugün herkesçe malum olan komplo çerçevesinde kimlerin daha fazla mağdur edilmiş olduğu sadece vatan hainlerinin kimleri hedef aldığını göstermeye yarar.

Aradan geçen bunca zamana, TFF ve yargı kararlarına ve bunların dahi hangi koşullarda ortaya çıktığına ilişkin bugün bilinen gerçeklere rağmen bugün hala vatan hainlerinin ipine sarılmaya çabalamak hukuka, akla, iyi niyete, vicdana ve insanlığa aykırıdır.

Buradan açık bir şekilde belirtmek isteriz ki, kulübümüzün ilgili tüm mensupları bugün yapılacak bir yeniden yargılamayı tüm samimiyetleri ile isterler. Herkes adil bir yargılamadan kulübümüz mensupları kadar mutlu olur mu görmeyi isteriz.

Uygunsuz ifadelerini taraftarımızın tezahüratına bağlama çabasına giren Onur Recep Kıvrak buna bir başka takım arkadaşını da konuya dahi etme çabasını eklemiştir. Bu akıl ve mantık dışı çaba esnasında Hocası Rıza Çalımbay'ı tamamen göz ardı etmiştir. Atıfta bulunduğu dönemde kulübümüzün teknik direktörü olan Sayın Rıza Çalımbay'ın bugün kendisinin hocası olması, Trabzonspor Kulübünün Sayın Çalımbay'a güveninin ne ifade ettiği Onur Recep Kıvrak'ın algısının açıkça dışında kalmıştır.

Ligin 13. haftasında gelen ilk deplasman galibiyeti sorusuna bile Sivas'ta olduğu için ayrı bir mutluluk sebebi olarak ifade edebilen bir profesyonel futbolcunun sadece niyeti değil psikolojisi de son derece kaygı uyandırıcıdır.

Recep Onur Kıvrak'ın bu açıklamaları ile Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz. Kulübümüz genel mevzuat açısından tüm haklarını arayacaktır.

Saygılarımızla,
Demir Grup Sivasspor Kulübü

ONUR KIVRAK NELER SÖYLEMİŞTİ?

Trabzonspor'un başarılı kalecisi Onur Kıvrak, Sivasspor deplasmanında 2-1 galip geldikleri maçın ardından TRT Spor'a flaş açıklamalarda bulundu. 

"BİZ BEMBEYAZ, TERTEMİZ FORMAMIZLA SAHAYA ÇIKTIK."

"Sivas'ta kazanmak çok güzel. Benim için de, kralın (Burak Yılmaz) için de. Neden mi? 2011 yılı. Bugün tertemiz, bembeyaz formamızla sahaya çıktık ve 3 puanı aldık. Önemli olan da bu. "Sivas cephesinde kötü tezahüratlar vardı. Bazı şeylerin çabuk unutulmasına şaşırıyorum. Gülüyorum da bu konulara yani. Bizden kimse alınmadı. Trabzonspor camiası tertemiz. Onları Allah'a havale ediyorum."

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"