comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sadri Şener'den Şenol Güneş'e olay sözler! 'Onun ismi var diye..'

29 Mart 2018, Perşembe 21:01

Trabzonspor Eski Başkanı Sadri Şener, TRT Spor Basın Tribünü programında merak edilen soruları yanıtladı ve Şenol Güneş hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Eski Başkanı Sadri Şener, TRT Spor Basın Tribünü programının konuğu oldu ve merak edilen soruları yanıtladı. Sadri Şener özellikle Şenol Güneş hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

"BAŞARI VARSA İSTİFAYA DAVET EDİLMEZSİN"
Başarı olduğu zaman kimse seni istifaya davet etmesin. Bu böyle, bunu değiştiremezsiniz. Top kaleden içeri girecek. İster kötü oynar, ister iyi oyna. Fark etmez. Başarısız olursan da maalesef bu durum yaşanır. 

"JOSE SOSA YANLIŞ TRANSFER"

Yabancı oyuncu alırken dikkat etmek lazım. Menajerler kandırabilir. Sosa yanlış transfer. Çok büyük paralara oynuyor ve büyük para verdiğin zaman oynayacaksın. Gol atacaksın. Yok şanssızdım, yok olmadı. Olmaz. Hepsinin arabaları Lamborgini, Ferrari. BMW'ye binen aralarında. 

"RIZA ÇALIMBAY İNŞALLAH BAŞARILI OLUR"

Rıza Çalımbay'ı eski tanırım. Çok efendi, mütevazi arkadaşımız. Gayretli. Başarılı olmasını istiyorum. Beşiktaş'a alt yapıdan geldi ve alt yapıyı da bilir. Kaprisi de yoktur. İnşallah başarılı olur diyorum. 

"ŞENOL GÜNEŞ'İN İSMİ VERİLDİĞİ İÇİN YENİ STADA GİTMEDİM"

Şenol Güneş'in Trabzonspor'daki kaleciliğini unutulmaz. Katkıları unutulmaz. Stadın ismini Şenol Güneş koydukları için stada gitmedim. Biz zamanında Şenol'u ayakta tutmaya çalışırken o giderken benim aleyhime demeçler verdi. Mertçe konuşuyorum bu yüzden açılışa gitmedim.

"3 MİLYON DOLAR BAĞIŞLAMIŞTIM"

İlk başkanlığımda 3 milyon dolar bağışladım. 1990 yılıydı. Ondan sonraki başkanlığımda para sistemleri değişti. Yayıncı kuruluştan, reklamlardan para alıyorduk, borsadan hisse satıp para alıyorduk. Şampiyonlar Ligi'ne katıldık, paralar aldık ve enteresan sponsorlar bulduk. Bazı oyuncuları çok karlı fiyatlara sattık. Sistem değişti yani. Günümüzde şimdi hiçbir kulüp Başkanı karşılayamaz. 

"BEŞİKTAŞ'IN DA BORCU VAR AMA..."

Beşiktaş'ın 2 katrilyon borcu var. Kupalar var, gelir var. İyi de bir takım var bozmazsa. Önemli olan o. Ondan sonrası halledilir. Bizim için geçerli. 

"BURAK VE SELÇUK'UN GİDİŞİNE KIRGINIM"

Benim başkanlığımda kırgın olduğum Selçuk ve Burak Yılmaz'ın gidişidir. Menajerleri kandırdı. Futbolcu ile menajer bitişiktir, aynı. Ben şu anda Başkan olsaydım Burak Yılmaz'ı almazdım. 

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.