comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sadri Şener: "Başakşehir şampiyon olursa Türkiye'ye yazık olur"

25 Mayıs 2020, Pazartesi 00:12
Sadri Şener:

Trabzonspor Eski Başkanı Sadri Şener gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Eski Başkanı Sadri Şener, liglerin 12 Haziran'da oynanması yönündeki karar ve gündem hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Haber 61'e konuşan Sadri Şener'in sözleri şu şekilde:
"BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYON OLURSA TÜRKİYE'YE YAZIK OLUR"

Sağlık sorunu bu. Benim bildiğim Fatih Terim oynamak istemiyor, Rıza Çalımbay da istemiyor. Çok riskli bir durum. İstanbul hegomanyası Trabzonspor'a başkaldıracak bir durumda değil. 4 takım yarışıyor ama Başakşehir şampiyon olsa Türkiye'ye de yazık. Seyircisi falan yok, alınmasınlar ama… Zaten şuanda hangi takımın ne yapacağını bilmiyorsun, form durumlarını bilmiyorsun. Çalışmaların da muazzam hırslı geçtiğini sanmıyorum, onlar da korkarak çalışıyordur. Sonuçta yine de bir karar alındı saygı duymak lazım."

"12 HAZİRAN ERKEN OLDU"

Sağlık açısından oynanmamalı. Futbol araya sosyal mesafe koyarak oynanan bir oyun değil. X bir takımın diyelim malzemecisinde koronavirüs çıktı, o takım 14 gün karantinaya alınacak ve oynayamayacak. Böyle riskler var. Benim kişisel görüşüm, Avrupa'ya uyar mı bilemiyorum, Temmuz Ağustos gibi hızlandırılmış şekilde Pazar - Çarşamba şeklinde oynayıp bitirme.  Ya da benim de hoşuma gider, tescil edersin bu şekilde ligi, hayat yeniden başlar. Küme düşme kaldırılsın isteyen takımların zaten bundan sonraki maçlarda çok puan alamayacağını düşünüyordum. 12 Haziran biraz erken oldu.

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)