comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Rıza Çalımbay'dan Galatasaray yorumu "En avantajlı takım"

29 Mart 2018, Perşembe 01:02

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay A Spor yayınına bağlandı ve Galatasaray maçı hakkında yorumlarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray ile Trabzonspor, Süper Lig'in 27. haftasında TT Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, A Spor yayınına bağlandı ve soruları yanıtladı.


Rıza Çalımbay'ın Galatasaray maçı açıklaması

 
Galatasaray maçı ile ilgili olarak "İki takım için de zor bir maç. Galatasaray özellikle kendi sahasında çok iyi oynuyor ve iyi forvetlere sahip bir takım. Biz de her türlü tedbirimizi alacağız, dikkat edeceğiz." yorumunu yapan Rıza Çalımbay, şampiyonluk yolunda da Galatasaray'ı ön plana çıkarırdı ve "Şampiyonluk adayları arasında en üstte ve avantajı en yüksek olan takım Galatasaray. Bizim de hedeflerimiz var ve oradan en iyi şekilde ayrılmamız gerekiyor." dedi.


Okay Yokuşlu Galatasaray maçında oynayacak mı?


Galatasaray maçı öncesinde sakatlarına değinen Çalımbay, "Okay'ın Milli Takımda bir sakatlığı meydana geldi. Onun durumu da yarın belli olacak. Zaten Onazi, Castillo, Bero gibi çok sakatımız var Okay da eklenirse bir sıkıntı yaşayabiliriz ama tek düşüncemiz oradan puan yada puanlarla dönmek." şeklinde konuştu.

Galatasaray karşılaşmalarındaki formu nedeniyle Dame N'Doye'un oynayıp oynamayacağı ile ilgili soruya da cevap veren Çalımbay, "Elimizdeki en iyi kadroyu çıkarmaya çalışacağız çünkü Galatasaray'ın her şeyine dikkat etmek gerekiyor. Beklerine de dikkat etmek gerekiyor." dedi. 
"MİLLİ TAKIM GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARMALI"

A Milli Takım ile ilgili görüşleri de sorulan Çalımbay, "Bunlar hazırlık maçlarıydı ve bence çok önemli değil. Gençleri görmek gerekiyordu. Önemli olan resmi maçlar ve onlara iyi hazırlanıp geçmişten ders çıkarmalıyız." dedi.


Rıza Çalımbay'dan Yusuz Yazıcı ve Abdülkadir Ömür açıklaması


Uğur Karakullukçu'nun "Abdülkadir orta sahanın merkezinde oynayabilir mi?" sorusuna da cevap veren Rıza Çalımbay, "Burada en çok karşılaştığımız sorulardan biri bu. Bu oyuncu şurada oynayabilir mi, burada oynar mı şeklinde. Elimizde merkez pozisyonda oynayabilen Yusuf ve Sosa var. Bu oyuncular da merkezde oynamak istiyor ve Abdülkadir'i de burada oynatırsak o zaman bu iki oyuncudan birini oynatmamamız gerekiyor. Biz üçünü birden oynatabilmek için yol arıyoruz ve Abdülkadir'i de nerede ihtiyacımız varsa orada oynatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yusuf ve Abdülkadir'in hem çok karakterli insanlar hem de çok kaliteli futbolcular olduğunu söyleyen Çalımbay, "Çok yetenekli ve çok iyi profesyoneller. Kesinlikle üstlerine koya koya gidip çok daha iyi duruma geleceklerdir. Bu Trabzonspor altyapısı için çok büyük bir başarı. Bize de düşen bu arkadaşları sürekli oynatıp daha iyi yerlere gelmesini sağlamak. Ben ikisinin de çok çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Bize Sami gibi Hüseyin gibi altyapıdan aldığımız yeni isimler de ileride çok katkı verecekler" şeklinde konuştu. 

"CENGİZ VE ENES'İ GÖRÜYORUZ"

"Genç oyuncuların Avrupa'ya gitmesi gerekiyor, orası başka bir yer" diyen Rıza Çalımbay, "Ben futbolculuk döneminden sonra Gordon Milne vesilesiyle İngiltere'ye gitmiştim. Orada aramızdaki profesyonellik farkını görmüştüm. Onun için genç oyuncularımız Avrupa'ya ne kadar erken giderlerse kazançları o kadar iyi olur. İşte Cengiz ilk gittiğinde bocalamıştı ama şimdi ne seviyeye geldi. Enes de öyle" yorumu yaptı.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.