comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş ve Jose Sosa itirafı

23 Mayıs 2018, Çarşamba 22:21
Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş ve Jose Sosa itirafı

Trabzonspor'da sezon sonunda görevinden ayrılan Rıza Çalımbay, ligin genel bir değerlendirmesini yaptı. 

FutbolArena - Trabzonspor'da sezon ortasında takımın başına getirilen ve ligin sonunda görevinden ayrılan Rıza Çalımbay, beIN Sports'a konuştu. Çalımbay bordo mavili takıma dair sezonun genel değerlendirmesini yaparken, Jose Sosa'nın performansı ve ligi 4. bitiren Beşiktaş hakkında da konuştu. 

"SEZON BAŞINDA TAKIMIMIZI KURABİLSEYDİK ŞAMPİYONLUĞA OYNARDIK"
Sezon başında kendi takımımızı kurabilseydik kesinlikle şampiyonluğa oynardık. Trabzonspor'a geldiğimizde oyuncularda fiziksel ve zihinsel olarak çok düşük seviyede olduğunu gördük. Geldiğimizde bir stoper, bir sol bek ve bir de Las Palmas'tan Remy'yi istemiştik. Alabilseydik çok daha başarılı olacaktık.

"SOSA, BEŞİKTAŞ'TAKİ ESKİ SOSA DEĞİLDİ"

Sosa, Beşiktaş'taki eski Sosa değildi. Ona da 'Bu halde oynayamazsın!' dedim. Ayrıca Yusuf ve Sosa'yı aynı anda oynatmamız çok zordu. Bazı maçlarda riske girip ikisini birden oynattık."

"BEŞİKTAŞ LİGİN EN İYİ TAKIMIYDI"

"Beşiktaş ligin en iyi takımıydı. Tek sorun bu sene çok fazla ve zorlu maç yapmış olmalarıydı. Yoksa kesinlikle çok başarılı bir takımdı."

Rıza Çalımbay Burak Yılmaz'ın bu sezonki performansı hakkında ise, "Burak bazı maçlarda iğneyle oynadı. Her oynadığında da etkili oldu, goller attı." dedi. 

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"