comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Rıza Çalımbay yeni yılda iddialı

01 Ocak 2018, Pazartesi 13:27
Rıza Çalımbay yeni yılda iddialı

Trabzonspor Teknik direktörü Rıza Çalımbay yeni yıl için iddialı mesajlar verdi.

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, camianın beklentilerine karşılık vermeyi ve takımı daha yukarıya taşımayı arzuladıklarını söyledi. 


Rıza Çalımbay'dan Süper Lig ve Türkiye Kupası açıklaması


Trabzonspor dergisinin 148. sayısında yer alan yazısında Rıza Çalımbay, ligin ikinci yarısına iyi başlamak istediklerini belirterek, "Göreve geldiğimiz günden beri oynadığımız tüm müsabakalar final havasında geçti. Çünkü her bir puan bizim için çok kritik, alacağımız her galibiyet bizi bir anda yukarıya taşıyabilecek seviyedeydi. Şu ana kadar futbolcularımın çizdiği performans itibarıyla, bu bilinci sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Ben, teknik ekibim ve takımımdaki her futbolcu oynadığımız her maça final havasında baktık ve bu motivasyonun karşılığını almayı başardık. Ligde olduğu gibi Türkiye Kupası'nda da benzer bir motivasyon kaynağımız vardı. Biz kupayı almak istiyoruz. Dikkatli ilerlemeliyiz. Trabzonspor, tarihi boyunca iddianın, kendine güvenin ve inancın takımı olmuştur. Futbol kariyerim boyunca Trabzonspor'un en zor zamanlarında bile iddiasından bir şey kaybettiğini görmedim. Şimdi ben de bu büyük ve anlamlı inancın bir parçasıyım. Bundan dolayı müteşekkirim” dedi.


Rıza Çalımbay'dan yeni yıl mesajı


Camianın beklentilerine karşılık vermek istediklerini dile getiren Çalımbay, ligin ikinci yarısında çok daha çekişmeli maçlar oynayacaklarını vurguladı. Rıza Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Bu nedenle devre arası kampını çok önemsiyoruz. İyi bir hazırlık döneminin ardından ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmak en büyük hedefimiz olacak. Bu yolculukta her zaman söylediğim gibi taraftarımız bizim olamazsa olmazımız olacak. Onların desteği bizi daha iyi yerlere taşıyacaktır. Bizler bu sorumluluğun altından en iyi şekilde kalkmak istiyoruz. Camianın beklentilerine karşılık vermek, takımımızı daha yukarıya taşımak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu büyük camia layık olduğu seviyeye mutlaka ama mutlaka yükselecektir. Tüm Trabzonspor ailesine ve ülkemize başarılı, sağlıklı, huzur dolu bir yeni yıl diliyorum.” 
Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)