comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Rıza Çalımbay: 'Trabzonspor'u çok iyi bir yere getirdik'

18 Mayıs 2018, Cuma 21:22
Rıza Çalımbay: 'Trabzonspor'u çok iyi bir yere getirdik'

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig 34. haftasında 3-0 kazandıkları Karabükspor maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig 34. haftasında 3-0 kazandıkları Karabükspor maçının ardından konuştu. 

"BU MAÇI ALMAMIZ GEREKİYORDU"
Bu maçı kesin almamız gerekiyordu. Böyle maçlarda konsantre olmanız gerekiyor. Hep oyun içinde olmalısınız. İlk yarı çok zorlandık. Maçın geneline bakınca, ikinci yarıda taktiksel değişiklilerle güzel 3 tane gol attık. Net bir galibiyet aldık. Çok mutluyuz. 

"TRABZONSPOR'U ÇOK İYİ BİR YERE GETİRDİK"

Aldığımız yer belli, Trabzonspor'u getirdiğimiz yer belli. Çok iyi bir yere getirdiğimizi düşünüyoruz. Eğer ikinci yarıda takviye yapsaydık takımı bambaşka bir yere getirebildik. Bizim sıkıntı yaşadığımız süreç 6 maçlık beraberlik dönemi. Orada en az 4 maçı kazanabilirdik. 

"SON HAFTALARDA EKSİK OYUNCULARIMIZ VARDI"

Son haftalarda eksik oyuncuların sayısı fazlaydı. Bunları yaşadık. Bunları yaşamasaydık daha iyi bir durumda olabilirdik. Ben Trabzonspor'da çalışmaktan dolayı mutluyum. Güzel ve zor günlerimiz geçirdi. Allah'a şükür ligi istediğimiz yerde bitirdik. 

"KULÜPLER MALİ DURUMLARINI DÜZELTMELİ"

Buraya yurt dışından futbolcular geldiği zaman Trabzon'u göreyim diye gelmiyorlar. Hepsi para kazanayım diye geliyorlar. Meslekleri bu. O yüzden maddi açıdan olan şeyleri halletmek gerekiyor. Bu bir tek Trabzonspor'da değil, bütün kulüplerin sıkıntıları. Kulüplerin komple düzelmesi gerekiyor. FIFA'ya bakın, en çok Türk takımlarının dosyaları var. Futbolcuya parasını geciktirdiği zaman çalışması değişiyor. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"