comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Onur Kıvrak: "Trabzonspor'a adamlık yaptım"

05 Mart 2019, Salı 15:04
Onur Kıvrak:

Trabzonspor ile sözleşmesini sonlandıran Onur Kıvrak, açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor ile sözleşmesini fesheden ve kariyerini sonlandıran Onur Kıvrak, bordo mavili kulüpten alacağı olan parayı talep etti. Deneyimli eldiven, Karadeniz Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Trabzonspor'a adamlık yaptım. Transfer yasağı koydurmadım. Avukatım beni arayıp, "Verdiğimiz süre doluyor. 1 saat sonra boşa düşüyorsun. 1 senede alamadıklarını alabilirsin' dedi ama kabul etmedim." dedi.

"3 YIL ÖNCEDEN ALACAKLARIM VAR"
"3 yıl önceden alacağım var, 3.5 milyon. Trabzonspor'u arayıp, "Bana paramı verin' diyemem. 3 yıl içerisinde bana 1 veya 2 milyon euro verildi. 2 milyon 650 bin euro alacağım var. Trabzonspor'u UÇK'ya şikayet etmedim. Oynamadığım sürenin parasını nasıl alıp da kulübü şikayet edeyim? Avukatımda benim imza yetkim var. İşi yasallaştırdı. Böyle bir şey yapmış olsam Trabzonspor'dan ayrılırken yönetimin bana yaptığı teklifi kabul etmez, boşa düşerdim. İstediğim yere de giderdim veya boşta kalıp paramı takıt takır alırdım."

"YASAL HAKKIMI KULLANDIM"

"Trabzonspor'a adamlık yaptım. Transfer yasağı koydurmadım. Avukatım beni arayıp, "Verdiğimiz süre doluyor. 1 saat sonra boşa düşüyorsun. 1 senede alamadıklarını alabilirsin' dedi ama kabul etmedim. Trabzonspor yönetimiyle yaptığım anlaşmaya uydum. İçeride olan paramı yasallaştırmak için avukatım geçmişteki alacağım olan parayı resmiyete döktü. Yasal hakkımı kullandım."
 

Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu'dan Onur Kıvrak açıklaması


Onur Kıvrak'ın Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na (UÇK) başvurmasıyla ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlayan Ahmet Ağaoğlu, "Onur başvuruda bulundu. Hukukçuların söylediği kadarıyla anlaşmaya aykırı bir başvuru. 1 Mart'a kadar Anayasa Mahkemesi'nin kararı var, o yüzden herkes acele ediyor. Çünkü UÇK'ya bu kapıdan giren dosya öbür kapıdan yıldırım hızıyla çıkıyor ne hikmetse. Hep da belirli isimler etrafında dönüyor. UÇK denilen şey Türk futbolunda son 4 yılda oluşturulmuş bir ucubedir. Anayasa Mahkemesi kararıyla toprağa gömülecek. Çok enteresan ve ilginç bir şey" dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"