comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Olcay Çakır, Trabzonspor gündemini yorumladı

22 Şubat 2018, Perşembe 14:53
Olcay Çakır, Trabzonspor gündemini yorumladı

Fotomaç gazetesi yazarı Olcay Çakır, FutbolArena'ya Trabzonspor gündemini yorumladı

FutbolArena Özel - Fotomaç gazetesi yazarı Olcay Çakır, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Spor Toto Süper Lig'in özellikle 2. yarısında büyük bir düşüş yaşayan ve 6 haftadır kazanamayan Trabzonspor'daki son durumu Olcay Çakır, FutbolArena'ya değerlendirdi.

Olcay Çakır, Trabzonspor'da gidişatın hiç iyi olmadığını ve yönetim ve teknik heyette sürekli bir 'aynılaşma' sorunu olduğunu söyledi.
 

Olcay Çakır'ın Trabzonspor ile ilgili yaptığı açıklamalar


Trabzonspor'un gidişatını nasıl görüyorsunuz?
Genel gidişat iyi değil. Camia sıkıntılı, taraftarlar mutsuz, tepkili… Yönetime tepkiler var, teknik adama tepkiler var… Bazı oyunculara da tepkiler başladı. Haliyle bu gidişatın sonu Mayıs ayında bir kongre olabilir ama yönetimin pek niyetinin olmadığı görünüyor. Camianın geneli kongre talebinde bulunuyor. Yönetim buna ne kadar karşılık verir hep beraber göreceğiz ama gidişat iyi değil Trabzonspor'da…

Rıza Çalımbay için ne dersiniz?

Rıza Hoca iyi niyetine rağmen, sorunların üstesinden pek gelemiyor gibi… Trabzonspor özellikle seri beraberlikler yakaladıktan sonra çok eleştiri almaya başlamıştı. Üzerine bir de mağlubiyet yaşanınca, tepkilerin odağı haline geldi. Yönetim pek ortada görünmediği için, bütün reaksiyonlara karşılığı Rıza Hoca vermek zorunda kalıyor. Basın toplantıları yapmak zorunda kalıyor. Enteresandır, her hafta kadroyu değiştirmek zorunda kalıyor. Bazen eleştirilerden pozitif etkilendiğini düşünüyorum ama bazen de negatif etkileniyor. Ama gidişat onun açısından da sıkıntılı. Trabzonspor'da aynılaşma sorunu var. Başkan da aynılaşıyor, teknik adamlar da aynı reaksiyonları vermeye başlıyor. Trabzonspor camiasının kendini sorgulaması gerekiyor.

Trabzonspor'un Başakşehir yenilgisi takımın lig performansını etkiler mi? Ne dersiniz?

Trabzonspor'un Başakşehir'e yenilmesi gayet doğal aslında. Trabzonspor'da doğal olmayan durum daha önce kaybettiği anormal puanlar. Trabzonspor'un Başakşehir'e yenilmesi kabul edilebilir, mantıklı bir şey, öngörülebilir bir şey. Ama Trabzonspor'un; Gençlerbirliği'ne, Göztepe'ye, Konyaspor'a puan kaybetmesi bardağı taşıran damlalardı. Bu da üzerine tuz, biber oldu bence…

Rıza Çalımbay Trabzonspor'un lig iyi bir yerde bitireceğini söyledi. Ne düşünüyorsunuz?

Bu Lig'de Galatasaray liderdi ve yenildi. O yüzden bunlar gayet doğal durumlar. Trabzonspor Lig'i iyi bir yerde bitirebilir. Seri galibiyetler olur ise… Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarını atlattı neticede. Önünde daha rahat maçlar var. İnsanlar umutsuzluk pompaladıkları için, O'nun kadar umutlu bakmıyor gibi görünüyor.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Röportaj: Kevser İme Şahin
Kamera: Alper Aydemir

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.