comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Okay Yokuşlu, Trabzonspor'dan alacaklarını talep etti! TFF devreye girdi

12 Ocak 2019, Cumartesi 22:51
Okay Yokuşlu, Trabzonspor'dan alacaklarını talep etti! TFF devreye girdi

Trabzonspor'dan Celta Vigo'ya transfer olan Okay Yokuşlu, bordo mavili kulüpte kalan alacaklarını TFF aracılığı ile istedi.

FutbolArena Özel - Trabzonspor, Celta Vigo'ya sattığı eski yıldızı Okay Yokuşlu ile alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nda davalık oldu. İspanya'da futbol hayatına devam eden Okay Yokuşlu, TFF aracılığı ile Trabzonspor'dan alacaklarını talep etti.
 

Okay Yokuşlu'nun Trabzonspor'dan alacağı para


Okay Yokuşlu Trabzonspor'daki alacaklarının tarafına ödenmediği gerekçesiyle 2 milyon TL'yi TFF aracılığıyla Bordo-Mavili kulüpten istedi.

Trabzonspor Kulubü de konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na (UÇK) taşıdı. Dosyanın halen incelenmesine devam edildiği öğrenildi.
Sezon başında 6 milyon Euro bonservis bedeli ile Celta Vigo'ya imza atan Okay Yokuşlu, bu sezon İspanya'da forma şansı bulduğu 17 resmi maçta 1 gol attı.

"FIFA'DA BİRİKEN 18 DOSYA VAR"

Öte yandan geçtiğimiz hafta A Spor'a konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 8 aydır ne çektiğimizi bir Allah, bir biz biliyoruz. Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri bir yerlerde tatil yapıyor zannetmesin. Dün gece 2-3'e kadar çalıştık. Önceki gece aynı şekilde. Kaybolan sportif ve ekonomi disiplini rayına oturtmaya çalışıyoruz. 2-3 sene müsade edin, ondan sonraki senelerde gurur duyacağınız Trabzonspor olacağının sözünü verdik. FIFA ile inşallah sorunu çözeceğiz. Şu anda biriken 18 dosya var. Transfere engel teşkil ediyor ama sadece transfere de engel teşkil etmiyor. Birkaç tane transfer yasağı alırsanız Allah korusun ondan sonra puan silme ve küme düşmeye kadar gider. Her çıkan dosyanın önünde baraj kuruyoruz. İnşallah top barajdan sekmez." açıklamalarını yapmıştı.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!