comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Obi Mikel'den ırkçılık isyanı! Gözyaşlarını tutamadı

04 Şubat 2020, Salı 20:30
Obi Mikel'den ırkçılık isyanı! Gözyaşlarını tutamadı

John Obi Mikel, "Çocuklarıma ırkçılık yapılması kabul edilemez. Çok sinirliyim." diye konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

FutbolArena - Trabzonspor'un Nijeryalı futbolcusu John Obi Mikel, çok sayıda ırkçı mesaj aldığını açıklayarak tepki gösterdi. Trabzonspor - BB Erzurumspor maçı öncesi yayıncı kuruluş A Spor'a röportaj veren John Obi Mikel, aynı zamanda Emre Belözoğlu ile yaşadığının ufak bir tartışma olduğunu söyledi.
 

John Obi Mikel'den ırkçılık açıklamaları


Obi Mikel, Emre Belözoğlu ile yaşadığı pozisyonu açıklarken "O anın sıcaklığıyla beraber aramızda ufak bir tartışma oldu. Maçlarda yaşanan normal bir durum diyebiliriz. İki taraf da kazanmak istiyordu. Maç sonrasında herhangi bir tartışma olmadı." diye konuştu.

IRKÇILIK AÇIKLAMALARINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Ardından ırkçılık hakkında soruyu yanıtlayan John Obi Mikel, "Ben ve ailem çok sayıda ırkçı mesaj aldık. Irkçılık yapan insanların hiçbir alanda yer almaması lazım. Bütün takım taraftarlarından destek mesajları da aldım. Yalnız olmadığımı gördüm. Çocuklarıma ırkçılık yapılması kabul edilemez. Çok sinirliyim. Çocuklarıma kadar kötü mesajlar atıldı. Çok üzgünüm. Irkçılık yapan insanların aramızda olmaması gerekiyor. Çocuklarım sadece 4 yaşında. Onlar hakkında bu tarz söylemlerden dolayı çok üzgün ve kızgın hissediyorum. 4 yaşındaki bir çocuk için bunları söyleyemezsiniz." dedi. John Obi Mikel bu anlarda gözyaşlarını tutamadı.

Trabzonspor kulübü tarafından yapılan açıklamada, "Irkçılık, acizler ve cahiller için bir sığınaktır. Futbolcumuz Obi Mikel'e Fenerbahçe maçından sonra yapılan ırkçı saldırıları kınıyor; saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." ifadelerine yer verilmişti.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!