comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Obi Mikel, Trabzonspor'dan neden ayrıldı?

18 Mart 2020, Çarşamba 10:05
Obi Mikel, Trabzonspor'dan neden ayrıldı?

Trabzonspor ile sözleşmesini fesheden John Obi Mikel'in bu kararı alma nedeni belli oldu.

FutbolArena - Trabzonspor'da Obi Mikel'in sözleşmesinin sürpriz bir şekilde feshedildiği açıklandı. Nijeryalı futbolcunun ülkede görülen koronavirüs sonrası futbol maçlarının devam etmesi nedeniyle endişe duyduğu ve bu yüzden takımdan ayrılmak istediği belirtildi.
 

Obi Mikel, Trabzonspor'dan neden ayrıldı?


Süper Lig'in 26. haftasında oynanan Medipol Başakşehir maçı öncesi sosyal medya hesabından paylaşım yaparak maçların oynatılmasına tepki gösteren ve oynamak istemediğini belirten Obi Mikel'in sözleşmesi feshedildi. Bordo mavili yönetimle görüşen Mikel'in bu endişesini dile getirdiği ve ayrılmak istediğini bildirdiği ifade edildi. Daily Mail'de yer alan habere göre, Türkiye'de koronavirüs salgını olmasına rağmen maçların devam etmesi nedeniyle endişe duyan Nijeryalı futbolcunun bu nedenle sözleşmesini feshetmek istediği vurgulandı. Obi Mikel'in takımdan ayrılmak için alacağı ücretlerden de vazgeçtiği kaydedildi.

TRABZONSPOR'UN AÇIKLAMASI
Trabzonspor'un açıklamasında "Şirketimiz ile John Obi Mikel arasındaki 30.06.2019 başlangıç 31.05.2021 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Karşılıklı fesih anlaşması ile futbolcu, ileriye dönük tüm alacaklarından vazgeçmiştir." denildi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!