comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mustafa Reşit Akçay'dan Trabzonspor açıklaması

03 Kasım 2020, Salı 17:13
Mustafa Reşit Akçay'dan Trabzonspor açıklaması

Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, Trabzonspor'la ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Teknik Direktör arayışlarını sürdüren Trabzonspor'la ismi anılan Mustafa Reşit Akçay, açıklamalarda bulundu. 

Bordo mavililerden teklif almadığını söyleyen Mustafa Reşit Akçay, Haber 61'e şu ifadeleri kullandı:
"TEKLİF ALMADIM"


“Ben Trabzonspor'dan teklif almadım. Toplum teveccüh ediyor. Şuandaki flu durumun ortadan kaldırılması için gel çalış derseler, 2 ay 3 ay, zaman da belirtebilirler, buna varım”

"TRABZONSPOR'UN SORUNLARINI ÇÖZECEK DÜNYA KADAR HOCA VAR"

Bizim insanımız kendi ağacına su dökmez. Bu bizim yapımız. Bu şehir dünyada tekdir. İnsanı hırttır ama merttir. Ben onları kaybetmeyim diye Trabzon'da çalışmak istemediğimi söyledim. Trabzonspor küllerinden doğan ve kendi sorunlarını çözecek insanların DNA'sıyla doludur. Trabzonspor'un sorunlarını çözecek dünya kadar hoca var. Trabzonsporluyum diyen her kişinin taşın altına elini koyabileceği bir şey bu. Burada önemli olan şu. Bize ihtiyaç var mı yok mu? Bize ihtiyaç varsa biz bu sorunları çözeriz ama ihtiyaç yoksa onların yanında oluruz”

"TAKIM OLMA SIKINTISI VAR"

“Trabzonspor'da şuan problem, transferle oluşturulan takımın geçen sezonki takımın verilerine ulaşamamış olmasıdır. Diğer problem takımdan ayrılan oyuncuların kalan oyuncular üzerindeki psikolojik etkisinin kaldırılamamış olmasıdır. Bu durum oyuncuların gayret ve takım olma ruhunu biraz aşağıya çekti. Bu olmayacak anlamına gelmez. Trabzonspor'un şuanda takım olma yolunda bir sıkıntı var. Oyuncuların niçin burada oldukları ile ilgili yeniden bir güdülemeye ihtiyaç var. Bu şehir 50 Bin nüfusu varken de İstanbul'a kafa tutuyordu, 300-400 bin nüfusu varken de kafa tutuyor. Yeter ki birbirimizle uğraşmayalım. Hatalı insan bulmayı çok severiz

"TOPLUM TEVECCÜH EDİYOR"

Ben Trabzonspor'dan teklif almadım. Toplum teveccüh ediyor. Trabzonspor yöneticisi toplum gibi bakmaz, bakmamalı. Trabzonspor yöneticisi kriterlere bakarak “bu hoca ile sorunu çözebilir miyiz” diye düşünmeli. Yönetime başarısız diyemezsiniz ama başarısızlıkta onların sorunu olarak ele alınmalı. Şenol Güneş, Özkan Sümer varken Trabzonspor'un futbol aklına talip olmam ama “Trabzonspor Mustafa Akçay'ın futbol aklını kullanmak istiyor” una varım. Şuandaki flu durumun ortadan kaldırılması için gel çalış derseler, 2 ay 3 ay, zamanda belirtebilirler, buna varım. Altyapıyı organize edebilirim.  Ama bana burada ihtiyacı varsa da para, kariyeri düşünmeden kendimizi o boşluğa atabilirim”

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"