comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta: 'Fenerbahçe'nin durumu bize benziyor.'

20 Aralık 2017, Çarşamba 19:18
Muharrem Usta: 'Fenerbahçe'nin durumu bize benziyor.'

Trabzonspor'un Başkanı Muharrem Usta merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TRT Spor'da Ersin Düzen'in sorularını yanıtladı. 

"FATİH TERİM GELİRSE LİG RENKLENİR"
Fatih Terim'in gelip gelmeyeceğini bilmiyorum ama eğer gelirse lig tabi ki daha farklı ve renkli bir hal alır." 

"BİZİM EN BÜYÜK SORUNUMUZ"

Bizim en büyük sorunumuz şu: Çok iyi bir kadro ve yönetimin ısrarla arkasında durduğu bir hoca. Olağanüstü konsantrasyonu sorunu olan futbol yönetimi ortaya çıktı. Teknik kadronun bence en büyük sorunu konsantrasyon sorunuydu. Bazen şöyle diyorum kendi kendime. Belki de sene başında bunları yaşamıyor olsaydık, bugün yaptıklarımızın kıymeti bu kadar bilinmeyebilirdi. O kadar kötü bir durumla karşı karşıya kaldık ki, şu anda yapılmakta olanlar göznuru gibi korunması gereken yeni bir yapıya büründük. Umutlar kaybolmuş ama arkasından Rıza hocayla birlikte öyle bir süreç yaşanıldı ki, şu an yaşanılan olumlu havayı tüm camia sahipleniyor. İnanıyorum ki sene sonuna kadar bunu sürdüreceğiz. 

"FENERBAHÇE'NİN DURUMU BİZE BENZİYOR"

Fenerbahçe'nin durumu da bize benziyor. Orada da kötü bir başlangıç oldu. Teknik Direktör istifa etti etmedi konusuna geldi. Onlar aynı hocayla devam ettiler. Biz değiştirdik ve bence doğrusunu yaptık. Biz de bir sınavdan geçtik. O yolculukta bence Trabzonspor için olması gereken bir şey yaptık. Galatsaaray ile Trabzonspor'un son 2.5 yılını kıyaslayın. Bizim toplam teknik direktör sayımız, Sadi hocanın dönemini hariç tutarsak 2 yılda 3 hocamız oldu. Keşke istikrarlı bir şekilde devam edebilseydik ama bu yaşadıklarımızdan sonra en azından şu sonuç çıkmadı: Yeni bir hocayla yeni bir takım kurma sirkülasyonuna girmeyeceğiz. 

"TÜRKİYE'NİN EN DAR KADROLARINDAN BİRİ BİZDE"

Rıza Çalımbay ile çok hızlı bir şekilde anlaştık. Elimizde çok iyi bir kadro var. Rıza Hocayla telefonda 10-15 dakikada anlaştık. Trabzonspor her zaman zirvede bulunması gereken bir kulüptür. İyi bir süreç yaşıyoruz. Son dönemde yaşadığımız sıkıntılar zirvede olamayışımızın yarattığı stresten kaynaklanıyor. Sayısal anlamda 25 oyuncumuz var. Türkiye'deki en dar kadrolardan birisi şu anda bizde.
 

Trabzonspor'da Sosa ne zaman oynayacak?


Başkan Muharrem Usta, Jose Sosa ile ilgili, "Görüyordum ki, Sosa gibi bir oyuncunun hazır  olmadan takımın içine sürülmesinin sonucu olacaktı. 1-2 maç iyi oynayabilir ama hareket etmeyen kasların ağrılarıyla devamını getirmek zordur. Teknik kadro önce şunu yapmalıydı. Sosa'yı hazırlayıp en hazır olduğu anda takıma almalıydı. Sosa bunu yaşadı ve yaşıyor da. Sosa'nın şehirle ilgili sorunu yok. Peki Sosa ne olacak? Herkes görecek ki. Sosa, bizim ikinci devreyle birlikte takım içerisindeki çok değerli oyuncularımızdan biri olacaktır. Sosa, Trabzonspor'a ve her takıma lazım. O bildiğimiz Sosa lazım." diye konuştu. 


Trabzonspor'da Rodallega ayrılıyor mu?


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Rodellega'nın Ocak ayında ayrılıp ayrılmayacağına dair iddialara, "Quaresma sakatlandığında Aboubakar oyuna girmişti. Şimdi bir oyuncunun değeri takımına ne zaman ihtiyaç varsa, o zamanda yaptığı katkıyla ölçülür. Aboubakar gibi bir oyuncu dışarıda olur mu? Hayır. Ancak işte ihtiyaç halinde yaptığı katkı ortada. Rodallega da Trabzonspor'a katkısı olan bir oyuncu. Rodallega'yı Türkiye'de her kulüp ister." yanıtını verdi. 

GARY MEDEL TRANSFERİ NEDEN OLMADI?

O dönemde bizim görüştüğümüz almadığımız ya da alamadığımız 2-3 oyuncu var. 4-5 oyuncu alacaktık. Serdar, Medel ve Junuzovic gündeme geldi. Junuzovic veya Sosa'ydı aslında onu çözdük. Kucka ve Medel birbirlerine bağlıydılar. Medel stoper de oynuyor ama ön libero da oynuyor. Hem Kucka, hem Medel bizim için ekonomik olarak ağırdı. Kucka'yı alınca Medel seçeneği bize uzaktı. 

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.