comScore
1 / 7

Muharrem Usta aday olacak mı? Canlı yayında sürpriz açıklama

FutbolArena -  Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, olağanüstü kongre kararının perde arkasıyla ilgili bu sezon yaşananları TRT Spor’da konuk olduğu Basın Tribünü programında açıkladı.   

2 / 7

Muharrem Usta aday olacak mı? Canlı yayında sürpriz açıklama

<h2>Muharrem Usta aday olacak mı? Canlı yayında sürpriz açıklama</h2>
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Ersun Yanal ile yolları ayırdıkları sürecin ardından yaptığı açıklamada, "Teknik Direktör değişikliğine karar verdiğimiz süreçte yabancı hocayı o anda getirmek çok büyük bir riskti.
3 / 7
Türkiye’de zaten teknik direktörlük konusunda dev bir sorun var. Fatih Terim ile görüştük ama çeşitli nedenlerden dolayı olmadı." dedi.
4 / 7
"50. YILDA HAYALLERİMİZ"

İkinci devrede yaşanan puan kayıplarının ardından takımın motivasyonu iyice dağıldı. Bu takımı birlikte kurduğumuz Ersun Yanal’ın serüveninde, Rıza hoca ile çok iyi çıkarırken çeşitli nedenlerden dolayı böyle bir tablo ortaya çıkınca, 50. yıl adına kurduğumuz hayaller istediğimiz gibi sonuçlanmadı.
5 / 7
"NEDEN KONGREYE GİTTİK?"

Neden kongreye gittik? İyi ve maliyetli takım kurduğunuzda 1 senede şampiyon olamayabilirsiniz. Eksiğinizi tamamlayınca gelecek sezon olabilirsiniz. Ancak ekonomik olarak güçlü bir yapıyı sürdürülemeyeceğini gördüm. Trabzonspor’un borcu birçok şeye müsade etmiyor ve yeni bir başlangıç olsun dedik.
6 / 7
"KULÜBÜ ALDIĞIM BORCUN ALTINDA BIRAKACAĞIM"

Kulübü aldığım borcunun altında bırakacağım. 157 milyon euro borçla aldım. Şu anda 170 milyon euro borcu var Trabzonspor’un.
7 / 7
Ben Trabzonspor’un borcunu 15 milyon euro daha azaltacak taahhüt verdim.