comScore

Trabzonspor Trabzonspor

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu bıraktı! Sabri Çelik sesleri

17 Nisan 2022, Pazar 16:38
MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu bıraktı! Sabri Çelik sesleri

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun istifa kararı TFF tarafından resmen açıklanırken, yeni başkanın Sabri Çelik olacağı iddia edildi

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in istifasının ardından Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ferhat Gündoğdu'dan istifa kararı geldi.

TFF'DEN RESMİ AÇIKLAMA
"Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Gündoğdu, MHK üyeleri ile birlikte Başkanımız Sayın Servet Yardımcı'ya istifasını sunmuştur.
 
Sayın Dr. Ferhat Gündoğdu ve kurul üyelerine katkıları için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz    
 
Ayrıca Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkan ve üyeleri belirlenerek en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır."

SABRİ ÇELİK YENİ BAŞKAN İDDİASI

Öte yandan yeni başkanın ise Sabri Çelik olacağı iddia edildi. Gazeteci Mehmet Arslan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

Sabri Çelik daha önce iki kez Merkez Hakem Kurulu'nda başkanlık görevini yürütmüştü.

ERKAN ENGİN TEPKİSİ

Erkan Engin'in 33. haftada Trabzonspor-Karagümrük, Fenerbahçe-Göztepe ve Konyaspor-Gaziantep FK maçlarında VAR hakemi olarak görevlendirilmesi Konya cephesinden tepki geldi.

FutbolArena Konya muhabiri Veli Özkan'ın haberine göre Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, MHK'nın sabah saatlerinde Konyaspor - Gaziantep maçının öncesinde aldığı VAR hakemi Erkan Engin kararının ardından TFF Başkanı Servet Yardımcı'yı arayıp, ‘MHK'nin istifasını mı alırsınız yoksa topluca gidecek misiniz?' şeklinde tepki gösterdi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!