comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Playoff gündemde değil"

30 Mart 2020, Pazartesi 13:27
Mehmet Muharrem Kasapoğlu:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, liglerin başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig ile birlikte tüm spor organizasyonlarına koronavirüs salgını nedeniyle ara verilmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Haber'de katıldığı programda konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, liglerin yeniden başlaması için saplıklı ortamın oluşması gerektiğini vurguladı.
 

Süper Lig'de playoff sistemi olacak mı?


A Haber'de konuşan Bakan Kasapoğlu, "Bilim Kurulu'nun çalışmalrı ve yönlendirmelerine göre sağlıklı karar alınacaktır. UEFA Başkanı'ndan gelen açıklamalar da oldu. Bunları da dikkate almak gerekiyor. Gereken neyse yapılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sürecin sağlıklı ve en güçlü şekilde atlatılması önemli. Organizasyonların yeniden sağlıklı şekilde oynatılabileceği günlere geldiğimize uygulamalar yapılacaktır. Ligin başlaması durumunda açıkçası playoff şu an tartışılan bir konu değil. Her şeyin başı sağlık. Bunun altını özellikle çiziyorum." ifadelerini kullandı.
 

Süper Lig ne zaman başlayacak?


Liglerin ne zaman başlayacağı konusundaki soruyla ilgili Nihat Özdemir, "Şu anda dünyaya bakıyoruz. Hep birlikte gözlüyoruz. UEFA'nın alacağı kararlar, elbette bizim ülkemizdeki durum... Bunlar düzelmedikçe, netleşmedikçe karar alınamaz." ifadelerini kullandı.

"OLAY ÇOK CİDDİ"
Hürriyet'ten fatih Çekirge'ye konuşan 
Nihat Özdemir, tüm dünyayı yakından takip ettiklerini belirterek maçların başlama tarihi hakkında, "Belirsiz, belirsiz, belirsiz... Ne desek boşuna olur. Dünyaya ve ülkemize bakıyoruz. Nasıl seyredecek göreceğiz. Yaşanan olay çok ciddi. Sonuçları da ortada. Karar almak öyle kolay değil." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)