comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mehmet Demirkol: "Trabzonspor'da teknik direktör değişmemeli"

14 Temmuz 2020, Salı 21:44
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, gelecek sezon için yaptığı değerlendirmede "Bence Trabzonspor'da teknik direktör değişmemeli" diye konuştu.

FutbolArena - Trabzonspor, Medipol Başakşehir'in kaybettiği günde Yukatel Denizlispor'a 2-1 kaybetti ve bordo mavili camiada hayal kırıklığı yarattı. Bein Sports Haber'de konuşan Mehmet Demirel, Trabzonspor'un Hüseyin Çimşir ile yola devam etmesi gerektiğini söyledi.
 

Hüseyin Çimşir, Trabzonspor'dan ayrılacak mı?


Şampiyonluk yarışını yorumlayan Demirkol, "Hem Başakşehir'in hem de Trabzonspor'un kaybetme ihtimali, belki de dün akşam için akla en son gelecek durumdu. Trabzonspor orta sahasının, nasıl olur da topu kontrol edip oyunu öldüremediğini anlayamıyorum." dedi.

"BÜTÜN ŞARTLAR ÇOK MÜSAİT"
Şartların Başakşehir lehine olduğunu söyleyen Mehmet Demirkol, "Hüseyin hoca belki olmayacaktır, onu bilemem ben. Başakşehir, çok uzun süredir buna yatırım yapan, beraber oynamaya alışmış, Abdullah hoca yönetiminde 2 defa üst üste şampiyonluk kaçırmış bir takım. Bütün şartlar onlara çok müsait." diye konuştu.

"SORUN HÜSEYİN HOCAYI YOLLAMAK DEĞİL"

Hüseyin Çimşir için çıkan istifa iddialarını değerlendiren Demirkol, "Trabzonspor'da sorun, Hüseyin hocayı yollamak değil. Çok başarılı demiyorum, hataları da vardır. Şunu unutmayalım; Klopp, şampiyonluklar kazanmış bir teknik direktör olarak Liverpool'a geldi ve 5 yıl geçtikten sonra şampiyonluk kazandı. Bu, bugünden yarına olmuyor. Hüseyin hoca neden takımın başında sorusu bence doğru bir soru değil. Ünal hoca neden ayrıldı sorusu doğru olabilir. Eleştirilecek olan buysa, bu eleştirilebilir. Takımın belli bir standardı vardı." ifadelerini kullandı.

"BENCE TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞMEMELİ"

Trabzonspor'da teknik direktörün değişmemesi gerektiğini aktaran Demirkol, "Başakşehir, kadrosunu muhtemelen yeni sezonda değiştirmek zorunda kalacak. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş da kadrosunu değiştirecek. Trabzonspor, ufak eklemelerle gelecek sezon şampiyonluğun en büyük favorisi olabilir. Bence teknik direktör değişmemeli." dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!