comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mehmet Demirkol: "Finans olarak en iyi olan Trabzonspor ilk cezayı yedi"

04 Haziran 2020, Perşembe 18:27
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, Trabzonspor'un UEFA'dan 1 yıl men cezası alması hakkında yorumlarda bulundu.

FutbolArena - UEFA, Trabzonspor'un Avrupa kupalarından 1 yıl men edildiğini açıklarken, bordo mavlili yönetim CAS'a itirazda bulunmak için harekete geçti. Bein Sports'ta konuşan Mehmet Demirkol, Trabzonspor'un aldığı cezayı yorumladı.
 

Trabzonspor'un UEFA cezası


Mehmet Demirkol'un açıklamaları şu şekilde:

"Bu durum, Türkiye ve İsviçre'deki hukukçulara danışıldığına göre o 18 sayfalık gerekçeli kararda UEFA tarafından neyin yanlış bulunduğu, Trabzonspor Yönetimi tarafından biliniyor demektir. Ama kamuoyunda bunun ne olduğunu bilmiyoruz. Dün, Ahmet Ağaoğlu başka bir konuyla ilgili basın toplantısı yaptı. Bu da ortaya çıkarıyor ki öncesinden bir konuşma yok."
"UEFA GEÇEN SENE GELİN GÖRÜŞELİM DEMİŞTİ"

"Geçen sene hatırla, mayıs ayında yönetime UEFA, 'Gelin, görüşelim.' demişti. 'Sizi almayacağız galiba, bir anlatın.' demişti. Sonra konuşuldu, 5 Temmuz'da karar verildi, 'Tamam, başlayabilirsiniz bu sene, devam edin.' dedi UEFA. Bu sene öyle bir şey konuşulmamış. Demek ki, 2016'dan beri süregelen ve 2018-19 sezonu itibariyle sonlanan Trabzonspor-UEFA arasındaki FFP anlaşmasının sonucunda, anlayabildiğimiz kadarıyla, 2018-19 sezonunda da bir problem oluyor. Hedef bütçe, kar-zarar denkliği yakalanamıyor."

"GÖRÜLDÜĞÜNDEN DE KÖTÜ BİR HABER"

"Bunun üzerine ekstra, 'Bu sene de izin verin, seneye daha iyi olacak.' sözü verilip ayrılınıyor ve bunun üzerine 5 Temmuz'da onay çıkıyor, anlaşılan o. Dolayısıyla çağırmamalarının sebebi de ancak bu olabilir. Görüldüğünden de kötü bir haber. Finans olarak, Trabzonspor bu sene en iyilerinden. En iyi olan Trabzonspor ilk cezayı yedi. Trabzonspor, CAS'a gidip kurtarır ama diğerleri ne yapacak sorusu beni endişelendirdi. Umarım devamı gelmez ve Trabzonspor açısından CAS'tan olumlu sonuç çıkar."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!