comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Kulüpler Birliği'nde yeni başkan kim olacak?

24 Ekim 2019, Perşembe 14:25
Kulüpler Birliği'nde yeni başkan kim olacak?

Kulüpler Birliği'nde seçilecek yeni başkanın kim olacağı merak edilirken, adaylık için ismi gündeme gelen başkanların isteksiz tavrı dikkat çekti.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın görevinin sona ermesinin ardından Kulüpler Birliği'ndeki başkanlığı da düşmüş oldu. Kulüpler Birliği Vakfı kısa süre içerisinde seçime giderek yeni başkan ve yardımcılarını belirleyecek. Şu ana kadar başkan adaylığı için ismi geçen kulüp başkanlarının çekimser tavrı dikkat çekti. 
 

Kulüpler Birliği başkanı kim olacak?


Kulüpler Birliği'nde Fikret Orman sonrası başkanlık için ismi geçen Ahmet Ağaoğlu, Mehmet Sepil, Göksel Gümüşdağ ve Hasan Çavuşoğlu, yaptıkları açıklamalarda görevi istemediklerini dile getirdi. Vakfın başkanlığı için ismi geçen Ali Koç'tan şu ana kadar bir açıklama gelmedi. 

AHMET AĞAOĞLU NE DEDİ?
"Kulüpler Birliği Başkanlığı ile ilgili bazı kulüplerin benimle ilgili düşünceleri var. Ben Mehmet Sepil'in başkan olmasını istiyorum. Kulüpler Birliği'nde iki temel var. Marka değerini yükseltmek ve kulüplerin gelirlerini artırmak. Birkaç kulüp, TFF'nin lisans talimatına tamamen uyuyor. Bize tanınan limitlerin dışında harcama yapmadık. Eğer TFF, ocak ayında bazı kulüplerin talimatları yerine getirmediğini öne sürerek ek süre verirse bu büyük bir haksızlık olur. Kulüpler Birliği'nin en önemli konusu da bu olmalı."

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ NE DEDİ?

"Sağ olsun kulüp başkanlarımızın neredeyse tamamı bu konuda beni  aradı. 'Başkanım siz üç sene yaptınız, güzel bir dönem geçirdiniz, lütfen gene  Kulüpler Birliği Başkanlığı noktasında aday olun' diye. Hepsine teşekkür ettim,  'Özellikle şu an Başakşehir Futbol Kulübü ve diğer konularla ilgili yoğun bir  gündemim var, ben o görevi yaptım, dolayısıyla 18 kulübün içerisinde bu görevi  üstlenecek değerli arkadaşlarımız var.' dedim. Fikret Orman'ın pazar günü  itibarıyla Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı düşer. 10 gün içerisinde olağanüstü  bir kongre yapılır, 18 kulübün içinden benim dışımda birisi aday olursa  destekleriz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)