comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Kucka Milan'a mı dönüyor? Trabzonspor transfer

29 Mayıs 2018, Salı 19:47
Kucka Milan'a mı dönüyor? Trabzonspor transfer

Trabzonspor'un sezon başında Milan'dan transfer ettiği Kucka'yı İtalyan kulübü geri istiyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Trabzonspor'un bu sezon başında Milan'dan kadrosuna kattığı Kucka'yı eski kulübü geri istiyor. Bordo mavili takımda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yeni Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun yüksek maliyetli futbolcularla yolları ayıracağı söylenirken, bu gelişmenin ardından İtalyan basınında Milan'ın Kucka'yı yeniden kadrosuna katmak istediği yazıldı. 


Kucka Trabzonspor'dan ayrılacak mı?


Milan'ın sezon başında 5 milyon euro karşılığında Trabzonspor'a sattığı Kucka, bu sezon bordo mavili takımda beklenen performansı sergileyemedi. Slovak futbolcunun yüksek maliyeti nedeniyle sezon sonunda takımdan ayrılacağı iddia edilirken, İtalyan basınında Corriere dello Sport, Milan'ın Kucka'yı yeniden kadrosuna katmak istediği ve önümüzdeki günlerde Trabzonspor kulübüyle görüşmelere başlayacağını yazdı. 
 

Trabzonspor Transfer: Burak Yılmaz, Sosa ve Kucka ayrılacak mı?


Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Son günlerde basın yayın kuruluşlarında başta oyuncularımız Burak Yılmaz, Jose Ernesto Sosa ve Juraj Kucka olmak üzere diğer bazı futbolcularımızın da isimleri gündeme getirilerek takımdan gönderileceği veya ayrılacakları yönünde birtakım haberler yayınlanmaktadır. Bu tarz haberleri yapanlara öncelikle hatırlatmak isteriz ki bu futbolcular kulübümüzün sözleşmeli oyuncularıdır ve kamp kadromuzda yer alacaklardır. Haliyle oyuncularımıza ilişkin “gidiyor, gönderiliyor” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şunu da altını çizerek vurgulamak isteriz ki; Trabzonspor Kulübü bugüne kadar kadrosuna katmayı düşündüğü oyuncularla ilgili görüşmeleri muhatap kulüplerle sürdürmüştür. Bu davranışı ilke edinen kulübümüz aynı yaklaşımı oyuncularımıza talip olan kulüplerden de beklemektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"