comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Guilherme, Malatyaspor'a karşı oynayabilecek mi?

30 Ocak 2020, Perşembe 14:32
Guilherme, Malatyaspor'a karşı oynayabilecek mi?

Trabzonspor'un Malatyaspor'dan transfer ettiği Guilherme'nin eski takımına karşı ertelenen maçta oynayıp oynayamayacağı merak ediliyordu.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor, Yeni Malatyaspor'dan Guilherme ile anlaşma sağladı. Bordo mavililer, Brezilyalı futbolcuyu resmi olarak açıklamaya hazırlanırken Malatyaspor'dan transfere tepki geldi. Öte yandan iki takım arasında 19. haftada oynanması gereken ve bölgedeki deprem felaketi nedeniyle ertelenen maçta Guilherme'nin Trabzonspor forması giyip giyemeyeceği merak ediliyor.
 

Trabzonspor Haberleri: Guilherme, Malatyaspor maçında oynayabilir mi?


Trabzonspor'un Malatyaspor'dan transfer ettiği Guilherme'nin ertelenen maçta forma giyip giyemeyeceği merak ediliyordu. TFF talimatlarına göre ertelenen maçta, erteleme tarihinde kulüpler adına tescilli olan futbolcular forma giyebiliyor. Bu nedenle Brezilyalı futbolcu erteleme maçında Trabzonspor forması giyemeyecek. Söz konusu madde:

"Erteleme müsabakalarına, yalnızca ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte 
kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir"
MALATYASPOR'DAN TRABZONSPOR'A TEPKİ AÇIKLAMASI

"Trabzonspor Kulübü, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme Costa Marquez ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibariyle takımımızın kamp yaptığı otelden iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır. Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübü'ne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur.

Şöyle ki; yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."
 

Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor'da kaç gol attı?


Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor formasıyla ligde oynadığı 18 maçta 5 gol attı ve 6 asist yaptı. Brezilyalı futbolcu tüm kulvarlarda ise 26 maçta 7 gol, 6 asistlik performans sergiledi. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"