comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Gökdeniz Karadeniz'in formasını stattan kaldırdılar

30 Temmuz 2018, Pazartesi 16:13
Gökdeniz Karadeniz'in formasını stattan kaldırdılar

Trabzonspor'un ve Türk futbolunun önemli isimlerinde eski yıldızı Gökdeniz Karadeniz, geçen sezon futbolu noktalarken takımı Rubin Kazan'dan beklenmedik bir hareket geldi.

FutbolArena - 11 sezon boyunca ülkemizi yurtdışında büyük bir istikrarla temsil eden Gökdeniz Karadeniz vefasızlık örneğiyle karşı karşıya kaldı.
 

Gökdeniz Karadeniz'in forması niye kaldırıldı? (30 Temmuz Pazartesi)


Geçen Mayıs adını profesyonel futbol hayatını noktalayan Gökdeniz Karadeniz'in forması geçen sezon milli futbolcunun son maçında tribünde yer alıyordu. Kazan Arena'da Rubin Kazan'ın Krasnodar'a karşı oynadığı maçta tribünde Gökdeniz Karadeniz'in hatıra formasının kaldırıldığı görüldü.

Geçen ay aktif futbol yaşantısını noktalayan Gökdeniz Karadeniz, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti tarafından liyakat nişanına layık görülmüştü. Daha önce de 38 yaşındaki Gökdeniz Karadeniz'in 61 numaralı forması Rubin Kazan Kulübü tarafından emekliye ayrılmıştı.

 

Gökdeniz Karadeniz'in kariyeri (Trabzonspor, Rubin Kazan)


2008 yılından bu yana Rubin Kazan forması giyiyor. Gökdeniz, Rusya'da 299 maçta 52 gol attı ve 57 asist yaptı. 38 yaşındaki Gökdeniz, Trabzonspor formasıyla ise 130 maçta 45 gol atıp, 11 asist yaptı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"