comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Gaston Campi'den Trabzonspor itirafı! "Her oyuncu hayal eder"

10 Mart 2020, Salı 19:44
Gaston Campi'den Trabzonspor itirafı!

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Gaston Campi, her oyuncunun hayalini kurabileceği bir kulüpte forma giydiğini belirterek, iyi bir performans sergilediğini düşündüğünü söyledi.

FutbolArena - Trabzonspor'un savunma oyuncusu Gaston Campi, kulüp dergisine verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Campi, Türkiye'nin en büyüklerinden, dünya çapında tanınırlığı olan bir kulüpten teklif aldığınızda cevap vermek için çok fazla düşünmeyeceğinizi belirtti.
 

Gaston Campi, Trabzonspor açıklamaları


"Benimki de böyle oldu aslında. Böyle bir fırsatı kaçırmak istemedim. Böyle büyük bir kulübe çabuk bir şekilde transfer olup oynamak istedim. Çünkü bu tarz fırsatlar her zaman kapınızı çalmaz. Türkiye'ye gelmeden önce burada oynanan futbol hakkında fazla bir bilgim yoktu. Geldikten sonra lige alışmak için biraz zamana ihtiyaç olduğunu anladım. Kendi ülkem ve Avrupa'yı baz aldığımızda defansif anlamda farklı bir mantalite ile oynandığını gördüm. Başlangıçta alışmak benim için zaman aldı. Bir süre sonra bu alışma sürecini atlattığımı düşünüyorum."

"HER FUTBOLCUNUN HAYALİNİ KURDUĞU KULÜPTEYİM"
"Bu takımla yeni gelmiş olmama rağmen UEFA Avrupa Ligi'nde oynama fırsatı buldum. İleride Avrupa futbolunu domine etmesini beklenen yetenekte takım arkadaşlarına sahibim. Kariyerimin çok önemli bir aşamasında olduğumu rahatça söyleyebilirim. Arjantin ve Portekiz'de de oynadım ama bu seviye başka. Her futbolcunun hayalini kurabileceği bir kulüpteyim. İnsanların sevgisini hissediyorum. Düzenli olarak oynuyorum ve iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum."

"KUPA VE LİG İÇİN ŞAMPİYONLUK GÜCÜMÜZ VAR"

"Önemli bir takımız ve böyle iyi oyunculardan kurulu büyük bir takımda süre alabilmek, yer edinebilmek kolay değil. Hedefim bu kadro içinde kendime yer edinebilmekti. Son maçlarda bunu sağlayabildiğimi düşünüyorum. Ancak ben bireysel hedefler yerine takımın hedeflerini düşünüyorum. Hem kupa hem de ligde çok önemli yerlerdeyiz. İkisini de başarabilecek gücümüz ve kalitemiz var" yorumunu yaptı. Ligi ve kupayı ayrı değerlendirdiklerini altını çizen başarılı oyuncu, "Kupa biraz daha stratejik bir kulvar. Burada maçları genelde 180 dakika olarak değerlendiriyorsunuz. Ligde ise maç maç ilerliyorsunuz. Biz bugüne kadar hep böyle geldik, böyle de devam ediyoruz. Çünkü adım adım ilerlemek yerine önünüze uzun vadeli hedefler koyduğunuzda bunu gerçekleştirmek zor olabiliyor. Oynadığımız her maçı kazanmak istiyoruz. Kazanamasak bile kaybetmek istemiyoruz."

"UĞURCAN VE SÖRLOTH DÜNYANIN HER TAKIMINDA OYNAR"

"İkisi de çok önemli oyuncu ve ortaya çok önemli performans koyuyorlar. Takımın ihtiyacı olduğu anda ortaya çıkıyorlar. En arkada ve en önde yer alan oyunculardan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu oyunculardan diğerlerine oranla daha iyi bir performans beklersiniz. Çünkü bir anlamda takımın kurtarıcıları bu pozisyonlarda oynayan oyunculardır. Yaşları genç olan bu arkadaşlarımızın geleceklerinin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Hatta bu yetenekleriyle dünyanın her takımında oynayabilirler."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)