comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Gasperini Trabzonspor maçı anısını anlattı: "En değerli yenilgi"

13 Ağustos 2020, Perşembe 17:31
Gasperini Trabzonspor maçı anısını anlattı:

Atalanta Teknik Direktörü Gasperini, Inter'de çalıştığı dönemde Şampiyonlar Ligi'nde Trabzonspor'a kaybettikleri maçın gelişimine katkı verdiğini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde PSG'e son dakikalarda yediği gollerle 2-1 mağlup olan Atalanta'da teknik direktör Gasperini kariyeriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

PSG karşısında yarı finale çok yaklaştıklarını fakat dünyanın en iyi oyuncuları arasında gösterilen isimleri bünyesinde barındıran PSG'nin kaliteli ayaklarıyla sonuca gittiklerini söyleyen Gasperini, geçmişe yolculuk yaptı. 
"TRABZONSPOR'A KAYBETTİĞİMİZ MAÇ FİKİRLERİMİ DEĞİŞTİRDİ"

Hayatımda yaşadığım her deneyimin bana katkısı oldu. Bugün Lizbon'a gitmemize yardımcı oldu. Inter dönemimi başarısızlık olarak saymıyorum. Bir oluşumda geçiş süreci olarak tanımlıyorum. Trabzonspor'a yenilediğimiz maçta fikirlerim değişmişti. O maçta 4'lü savunmayla Trabzonspor'a yenildik. Aslında çok değerli bir mağlubiyetti. Fikirlerim daha da güçlendi ve gelişimimi sağladığımı düşünüyorum. Mancester City'nin 5 gollü galibiyeti vardı. O maçtaki hatayı itiraf ediyorum. Ancak vazgeçmedim. Trabzonspor maçında gelişimimi sağlayan o mağlubiyeti hatırladım tekrar. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"