comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Fransız basınında Trabzonspor makalesi: 'Üç büyükleri geride bıraktılar'

26 Mayıs 2020, Salı 00:52
Fransız basınında Trabzonspor makalesi: 'Üç büyükleri geride bıraktılar'

Fransız basınında "Trabzonspor, Türkiye'de üç büyükler Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi geride bıraktı" başlığı altında bordo mavililer hakkında geniş bir makaleye yer verildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fransız basını, Trabzonspor'un son dönem ve özellikle bu sezonki performansını kaleme alan bir makale yayınladı. Söz konusu makalede "Trabzonspor, Türkiye'de üç büyüklerin önüne geçiyor" ifadeleri yer aldı. 26. hafta itibariyle lider olan Trabzonspor'un başarısının perde arkasındaki faktörlerden bahsedildi. 

Foot Mercato'da yayınlanan makalede, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'deki gerilme ve Trabzonspor'un yükselişiyle birlikte bordo mavilileri öne geçiren faktörler öne çıkarıldı. Trabzonspor'un bu sezonki başarısında gelir elde edilecek genç yeteneklere yapılan yatırımlardan bahsedildi. 
"AHMET AĞAOĞLU FARK YARATTI"

2018 yılında Trabzonspor'da kulüp başkanı olan Ahmet Ağaoğlu'nun geçmişe yönelik borç, transfer politikası ve kadro yapılanmasının üzerine beyaz bir sayfa açtığının yazıldığı makalede, "Ahmet Ağaoğlu başkanlığında Trabzonspor genç yetenek ve özellikle gelir elde edilecek potansiyeli yüksek futbolculara yöneldi. Lille'e satılan Yusuf Yazıcı'nın yanı sıra şu anda Avrupalı kulüplerin gözdesi Uğurcan Çakır ve Abdulkadir Ömür başta olmak üzere genç yeteneklere sahipler." ifadeleri yer aldı. 

"PARLAK BİR GELECEK BEKLİYOR"

Trabzonspor'un parlak bir geleceğin beklendiği ifade edilen makalede, "Taraftarlarıyla birlikte bütünleşen Trabzonspor'u doğru transfer politikasıyla parlak bir gelecek bekliyor. Sadece yerli değil, yabancı futbolcu transferlerinde isabetli işlere imza atıldı. Özellikle bugün Napoli, Monaco, Milan ve Bayern Münih gibi takımların izlediği Sörloth başta olmak üzere Ekuban, Nwakaeme gibi isabetli yabancı transferler yapıldı." şeklinde belirtildi. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)