comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Flaş! Yusuf Yazıcı 19 milyon euro'ya Lille'de

03 Ağustos 2019, Cumartesi 22:52
Flaş! Yusuf Yazıcı 19 milyon euro'ya Lille'de

Fransız basınındaki son dakika haberine göre, Trabzonspor ile Lille, Yusuf Yazıcı transferinde anlaşma sağladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı transferinde hareketli saatler yaşanıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu, Lille'in son olarak 15 milyon euro teklif ettiğini söylerken, Fransız basınındaki haberlere göre Lille kulübü teklifi 19 milyon euro'ya çıkardı ve anlaşma sağlandı. 

Foot Mercato'nun haberine göre, Trabzonspor ile Lille kulübü Yusuf Yazıcı'nın transferinde 19 milyon euro'ya anlaşma sağladı. 


Trabzonspor Transfer Haberleri: Yusuf Yazıcı'nın Lille'e transferi


Öte yandan TRT Spor'un haberine göre, Trabzonspor bu transferden 17.5 milyon euro bonservis bedeliyle birlikte Portekizli stoper Edgar Le'yi takas yoluyla kadrosuna katacak. Ayrıca yapılan anlaşmada %20 sonraki satıştan pay maddesi de bulunuyor. 
YUSUF YAZICI'NIN AÇIKLAMASI

Sürecin başından bugüne kadar kulübümüz, şartlarımın iyileştirilmesi başta olmak üzere birçok konuda kalmam için her türlü fedakarlığı yaptı. Gerek sayın başkanımız Ahmet Ağoağlu, gerek yönetim kurulundaki değerli ağabeylerim Trabzonspor'da oynamam gerektiğini defaatle bana ilettiler. Ancak ben Trabzon'umu, Trabzonsporumu ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek adına ayağıma gelen bu fırsatı değerlendirmek istiyorum. Tribünlerinde sevindiğim, altyapısında yetiştiğim, A takımında kaptanlık bandını taktığım ve bu güzide formayı giymekten gurur duyduğum Trabzonsporumdan ayrılma konusundaki kararımı vermiş bulunmaktayım. Kamuoyunun bilgisine sunarım. Sevgi ve saygılarımla...


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!