comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Flaş! Ahmet Ağaoğlu: "Pazartesi FIFA'ya başvuruyoruz!"

04 Mart 2021, Perşembe 18:34
Flaş! Ahmet Ağaoğlu:

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Pazartesi günü Türk futbolunda sistemin değişmesi adına FIFA'ya başvuracaklarını açıkladı. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kasımpaşa maçının ardından basın mensuplarına gündem yaratan açıklamalarda bulundu ve Pazartesi günü Türkiye'deki futbol kuralları anlamında iç hukuk yollarının tıkandığını, bu sebeple FIFA'ya gideceklerini söyledi. 

"TFF'NİN KURULLARI BAĞIMSIZ DEĞİL"
Adalet Bakanlığı, TFF'ye şunu söyledi. Kurullarınız bağımsız değil. Bağımsız olmayan kurulların verdiği kararlar tartışılmaya açıktır. 

"MEYDAN MUHAREBESİ Mİ BURASI?"

Bir kulüp başkanımız taş üstünde taş bırakmam dediği zaman, ben de kendisine "Omuz üstünde baş bırakmam" dersem, bu işi çözüme mi götüreceğiz? Meydan muharebesi değil burası.

"PAZARTESİ FIFA'YA BAŞVURUYORUZ"

Türkiye'de Trabzonspor kulübü olarak bunun mücadelesini 2-3 senedir veriyoruz. Düzelmesi yönünde sürekli uyarıyor ve çaba sarfediyoruz. Yol gösteriyoruz, başvuru yapıyoruz, örnek veriyoruz. Bir anlamda Türkiye'de futbol kuralları anlamında iç hukuk yolları tıkandığı için Pazartesi günü başvuruyu FIFA'ya yapıyoruz. Diğer kulüpler de verilen kararlar, yapılan uygulamalardan şikayet ederse onları da bizimle birlikte FIFA nezdinde müacdeleye davet ediyoruz. 

"SIKINTI MHK'DA DEĞİL, SİSTEMDE"

Sıkıntı sistemde. Biz göreve geldiğimizden bu yana 4 MHK değişti. Yine değişse aynı. Bizim maçta bu kadar bariz hata yapan 3 hakemi ödüllendirir gibi 3 gün sonra maça atarsanız, dünkü maçta olanları tüm Türkiye seyretti. 

"30 SENEDİR HAKEM TARTIŞILIYORSA DEMEK Kİ SİSTEMDE YANLIŞLIK VAR"

Özerkliği TFF çok farklı anlamış. Bu iş gideceği yere kadar gidecek. Adalet isteyen kulüpler bizimle birlikte yürürler. Pazartesi günü FIFA'ya gidiyoruz. MHK değil. Sistem değişene kadar mücadelemizi vereceğiz. Bağımsızlık bu şekilde olmaz. Bana kimse hikaye anlatmasın. Bu ülke 30 senedir hakem tartışıyorsa demek ki sistemde tartışma var. Avrupa'da hata yapan hakeme bir daha görev vermiyorlar. Avrupa'da babadan oğula hakemlik olmuyor. 

"MOSTAFA MOHAMED'İN GÖRDÜĞÜ KIRMIZI KART"

Bütün yollar tıkandı. En son örneğini gördüğünüz gibi, benim 3 hakemim çok mükemmel maç yönetmiştir. Ben bunları ödül olarak 3 gün sonra ödül yapıyoruz. Görevlendirdiniz, gördük. Halil Umut Meler, Mostafa Mohamed'e kartla kendisi gösterdi. Allah'ın adaleti fazla da uzun sürmedi. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"