comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Fatih Tekke: "En büyük hedefim Trabzonspor ile Şampiyonlar Ligi finali"

26 Nisan 2022, Salı 18:22
Fatih Tekke:

Fatih Tekke, "En büyük hedefim teknik direktör olarak Trabzonspor ile Şampiyonlar Ligi finali oynamak" dedi. 

FutbolArena - Teknik Direktör Fatih Tekke, Karar Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu ve Trabzonspor günlerinden bahsetti. 

EN BÜYÜK HEDEFİM TRABZONSPOR İLE ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ
Teknik direktör olarak yola çıkış sebebim camiamda, Trabzonspor teknik direktörü olarak Şampiyonlar Ligi Finali oynama isteğidir. Bunun yanında daha değerli bir şey daha var Türkiye'de futbola ve sahaya bakış açısını, düşünce ve konuşma şeklinin değişebilmesi için mücadele ediyoruz. Umarım istediğimiz koşullar gerçekleşir ve bunca mücadeleden sonra artık ustalık dönemine geçiş yaparız. Hedeflerimiz doğrultusunda rahat çalışabileceğimiz, iyi koşullara sahip bir takımda çalışma şansına sahip oluruz. Futbolda hedefler bitmiyor. Türkiye'de futbola bakış açısını değiştirebilmek önemli.

"TRABZONSPOR BANA PES ETMEMEYİ ÖĞRETTİ"

Trabzonspor bana mücadele etmeyi ve asla pes etmemeyi öğretti. Trabzon benim iç dünyamda çok farklı anlamlar taşıyan bir kavram. Bunun içerisinde Trabzonspor'da var. Bugün hayatımızı bir şekilde sürdürebiliyor, insanların sevgisini görebiliyorsak bu Trabzonspor sayesinde oluyor. Özelikle futbol alanında Trabzonsporlu olmak, Trabzonlu olmak bu ülkede bir şeylere sahip olmanızı kolaylaştırmıyor, zorlaştırıyor. En azından benim için bu durum böyle. Bunu futbolculuk dönemimde de yaşadım, teknik direktörlük dönemimde de yaşıyorum. Futbol hayatımın tamamında bu zorluklarla karşılaştım. Ama kendim gibi kalmaya çalışıyorum. Bir Trabzonlu olarak Türkiye'de kendi kendime bir anlam yükledim. Bir duruş sergilemeye çalışıyoruz.

"TÜRKİYE'DE HAK ETTİĞİM DEĞERİ GÖRMEDİM"

Dediğim gibi Trabzonlu olmak, Trabzonsporlu olmak bizim dönemimizde zordu. Bizden önce Hami Mandıralı abiye de değer verilmedi. Hami Mandıralı da benim yaşadıklarımın benzerini yaşadı. Bizim hakkımızda da bu söylenebilir. Kendi yaptığımız eksiklikler de vardır. Şuan gelişen teknoloji ve bilgi sistemi ile beraber kendinize ait karanlık alanlarını bireysel olarak aydınlatabilirsiniz. Ama bizim oynadığımız dönem için konuşmak gerekirse o dönem medyayla olan ilişkilerinizi düzenlemek zorundaydınız. İstanbul takımlarında oynayan ve yetenek olarak sizden alt seviye bir oyuncunun yaptığı şey ekranlarda saatlerce konuşulurken sizin yaptığınız şeyler sadece birer dakika konuşuluyordu. Bu durum değer olarak yorumlanır mı bilmiyorum ama evet o değeri görmedim, göremedim diyebilirim ama futbolculuk hayatım biteli çok oldu ve bugün futbol camiasındaki insanların benle ilgili olumlu fikirlere sahip olduğunu düşünüyorum

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!