comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Faruk Özak'a Trabzonspor Başkan adaylığı için baskı

08 Mart 2018, Perşembe 23:59

Trabzonspor'da olağanüstü seçim kararının alınmasının ardından gözler yeni başkan adaylarına çevrildi. Erken seçim öncesinde ise eski başkanlardan Faruk Özak aday olması konusunda baskı yapılıyor. 

FutbolArena Özel - Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta ile yönetimin gerçekleştirdiği toplantının ardından olağanüstü kongre kararı alındı. Bordo mavili camiada gözler erken seçime çevrilirken, merak edilen soruların başında ise kimin veya kimlerin aday olacağı konusu geliyor. Öte yandan Trabzonspor camiasında ise kulübün eski başkanlarından Faruk Özak'a adaylık konusunda baskı yapılıyor. 


Trabzonspor'da yeni başkan kim olacak?


Trabzonspor'da Süper Lig'de üst üste alınan kötü sonuçlara FIFA'dan gelen transfer yasağı da eklenince ortaya çıkan karamsar tablo sonucunda yönetim kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı alındı. Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen erken seçimde henüz adaylar belli değil. 

Öte yandan Trabzonspor'da uzun yıllar yönetim kurulunda görev yapan, Asbaşkan ve Başkanlık görevini yürüten Faruk Özak'a aday olması konusunda baskı yapılıyor. Ancak kulübün mali tablosunun son derece kötü olmasından dolayı Faruk Özak adaylığa sıcak bakmıyor. 
YAŞAR AŞÇIOĞLU İSMİ DE KULİSLERDE

Öte yandan Trabzonspor'da erken seçim öncesinde kulislerde Başkan adaylığı için Yaşar Aşçıoğlu'nun da adı geçiyor ancak Aşçıoğlu'nun TFF Başkanlığı'na aday olma düşüncesi nedeniyle Tabzonspor başkanlığına sıcak bakmadığı öğrenildi.
 

Faruk Özak kimdir?


Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi olarak Asbaşkanlık ve Başkanlık görevlerini yürüttü. Hürriyet Gazetesi´nde spor yazarlığı yaptı. Serbest müteahhitlik hizmetleri yaptı. YAPISUN AŞ Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Faruk Nafız ÖZAK, spor, iş ve siyaset yaşamının yanısıra, sosyal sorumluluk bilinci ile eğitim, sağlık ve meslek edindirme hususunda bir çok önemli projede aktif olarak görev yaptı. Trabzon Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin kurucuları arasında yer aldı.

Özak, Trabzon´un spor, kültür ve sanat değerleriyle tanıtımı ile öne çıkması için, Trabzonlu sanatçı, şair ve ressamlara destek verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi´nde, Karadeniz Araştırmalar Enstitüsü nün kurulmasına fikri açıdan öncülük etmiştir.

22., 23. ve 24. Dönemlerde, Trabzon Milletvekili seçildi. 59 ve 60. Hükümette Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini yürüttü. 60. Hükümette yapılan değişiklikte Gençlik Spordan sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atandı.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.