comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Eddie Newton: "İslam'ı seçtim, pişman değilim"

10 Ekim 2020, Cumartesi 10:23
Eddie Newton:

Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton, Müslümanlıkla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton, İslam dinini seçtiği için pişman olmadığını dile getirerek Müslümanlık hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Eşi Türk olan İngiliz çalıştırıcı Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

"MÜSLÜMANLIĞI TERCİH ETTİM"
"Hristiyan olarak büyütülen birisiyim. Ancak kafamda çok soru vardı. Bunları da müslüman arkadaşlarım yanıtladı. Doğru karar olduğunu düşünerek Müslümanlığı tercih ettim. Bu kararımdan hiç pişman olmadım."

"EŞİM MÜSLÜMANLIKLA İLGİLİ GEREKLİ BİLGİLERİ VERDİ"

"Eşim Müslümanlıkla ilgili gerekli bilgileri vermişti. İki kuzenim de müslüman oldu. Zaten Müslüman arkadaşlarım ve onların içinde bulunduğu ortam beni çok etkilemişti. Benim için en önemli olan şey bütün sorularıma ve merak ettiklerime yanıt bulabilmemdi. Zaten bu yanıtları bulduktan sonra kişisel yolculuğumdaki son adımı atmanın vakti gelmişti."

"EZAN BAŞLADIĞINDA ÇOK DUYGULANDIM"

"Ezanı ilk duyduğumda camideydim ve henüz Müslüman değildim. Bir düğün sırasında ezan başladığında çok duygulandım. Cami imamının harika bir sesi vardı. Bu duyguları eşimle de paylaştım. Tarif edilmesi çok zordu. Kendisi de artık o vaktin yaklaştığını, karar anının geldiğini söyledi. O an içimde bulunduğum durumda neden olduğunu tam bilmeden çok duygulanmıştım. Bu durumu en zor karşılayacak kişinin annem olduğunu biliyordum. Çünkü, kendisi bir Hristiyan olarak dini vecibelerini yerine getiriyordu. Babam için çok zor olmadı. O biraz daha anlayışlıydı. Kendisi de Hristiyan. Annem için önce gerçekten zor oldu ama daha sonra beni anlayışla karşıladı. Annem, çocuklarıma baktığı sırada da eve yiyecek- içecek olarak ne alırsa alsın, helal olan ve yasaklanmamış şeyler olduğuna emin olmaya çalışıyor. Eve dinen yasak olan şeylerin girmesine engel oldu."

"BEN AİLE İNSANIYIM"

"Şehre artık alıştım. Restoranları, eşim sayesinde özellikle alışveriş merkezlerini çok iyi biliyorum. Ama tarihini, doğasını daha yakından tanımak istiyorum. Uzungöl hakkında arkadaşlarım bana bilgi verdiler. Sümela Manastırı'nı ve Uzungöl'ü yakından görmek istiyorum. Çok basit bir insanım. Ailem ve eşimle vakit geçirmeyi seviyorum. Onlara gereken ilgiyi göstermeye çalışan birisiyim. Sezon boyu yoğun çalışıyoruz. Mümkün olduğunca geri kalan zamanı ailemle geçirmeye çalışıyorum. Ben aile insanıyım. Boş zamanlarımda onlarla olmak hoşuma gidiyor."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)