comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Donis Avdijaj, Trabzonspor'a katkı sağlar mı?

14 Temmuz 2019, Pazar 16:55
Donis Avdijaj, Trabzonspor'a katkı sağlar mı?

Donis Avdijaj'ın çok önemli bir gol vuruşu becerisine sahip olduğunu da söyleyen Orhan Uluca, "Direkt santrfor değil daha çok kenarlarda oynuyor. Özellikle sol kenar forvet onun en verimli olduğu pozisyon." yorumunda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor'a transfer olan Kosovalı kanat oyuncusu Donis Advijaj'ı Almanya ligi Bundesliga'yı yakından takip eden Orhan Uluca değerlendirdi.
 

Donis Advijaj Trabzonspor'da başarılı olur mu?


Genç oyuncu için, "Schalke akademisinden çıkan Donis Advijaj özellikle akademideyken, henüz daha resmi maç oynamadan önce büyük bir potansiyel olarak görülüyordu. Daha A takıma çıkmadan Almanya'nın gündemine oturmuştu. Schalke 04 o dönem satın alma opsiyonunu 50 milyon euro olarak belirlemişti. U17 ve U19 takımlarında inanılmaz performans gösteriyordu. 50 maçta 59 -15 asist, Alman U17'sinde 13 maçta 10 gol gibi inanılmaz istatistikler yaptı ve haliyle Schalke de ucuza kaptırmamak için 50 milyon euro bonservis koymuştu. Buna rağmen sonrasında beklenen olmadı. Advijaj karakter olarak problemleriyle göze çarptı. Sürekli olarak kiralandı. Hollanda ve Avusturya'ya gönderildi. Orada zaman zaman iyi performanslar gösterse de altyapıdaki başarılarına ulaşamadı. Yine de ondan beklentisi olanlar hala var" dedi.
 

Donis Avdijaj'ın golleri, özellikleri


Donis Avdijaj'ın çok önemli bir gol vuruşu becerisine sahip olduğunu da söyleyen Orhan Uluca, "Direkt santrfor değil daha çok kenarlarda oynuyor. Özellikle sol kenar forvet onun en verimli olduğu pozisyon. Trabzonspor açısından baktığımızda iyi bir sözleşme yapılmış ve kaybedilecek çokbir şey yok. Sonuçlarda altyapılarda bu kadar gol atmasına sebep olan gol vuruş becerisi çok yüksek bir oyuncuyu almış oldu ama 17 yaşından sonra 22 yaşına kadar olan süreçte gereken gelişimi gösteremedi. Hala becerileri yüksek çok iyi bir şutör. Özellikle geçen seneki Trabzonspor'u düşünürsek Sosa, Abdülkadir ve kalırsa Yusuf Yazıcı'nın paslarıyla çok iyi gole koşturabileceği bir oyuncu. Kontra atak futboluna da yatkın" dedi.

Soldan gelip sağ köşeye vurduğu şutlarla dikkat çeken Avdijaj için Orhan Uluca, "Son oynadığı kulüpte 3 takım arkadaşı ile birlikte maçtan önce otelden kaçıp içki içmeye gitmişlerdi. Bu gibi sorunları olan bir futbolcu. İyi bir mentöre ihtiyacı var. Hala çok genç ve yetenekli. En azından Avrupa'da oynadığı çevresinden uzak kalmalı. Trabzonspor belki onun için de çok iyi bir başlangıç olabilir" şeklinde konuştu. 
Avdijaj'ın Kosova'da Vedat Muriqi'nin tamamlayıcısı rolünde oynadığını söyleyen Uluca, "O rolü çok iyi oynuyor. Trabzonspor belki santrforunun işlemediği noktada, diğer alanlardan gol bulmak istediğinde katkı sağlayabilecek bir oyuncu almış oldu" dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!