comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Çin'de ligler süresiz ertelendi! Transferi etkileyecek mi?

30 Ocak 2020, Perşembe 11:27
Çin'de ligler süresiz ertelendi! Transferi etkileyecek mi?

Çin'de ülke genelinde yayılan koronavirüs nedeniyle tüm futbol ligleri süresiz olarak ertelendi.

FutbolArena Dış Haberler - Çin'de giderek yayılan koronavirüs salgını futbolu da etkiledi. Çin Futbol Federasyonu, 22 Şubat'ta başalması gereken Çin Süper Ligi ile birlikte ülkedeki bütün kademelerdeki organizasyonları süresiz olarak ertelediğini duyurdu. Çin'de alınan bu karar sonrası birçok futbolcunun da ülkeden ayrılmak istediği iddia edildi.

YILDIZ FUTBOLCULAR AYRILMAK İSTİYOR
Çin Futbol Federasyonu'nun ligleri süresiz olarak ertelemesiyle birlikte ülkedeki salgından endişe eden birçok yabancı futbolcunun da transfer olmak istediği iddia edildi. Avrupa'da birçok ülkede ocak ayı transfer dönemi 31 Ocak Cuma günü TSİ 18:00'de sona erecek.
 

Koronavirüs son dakika haberleri


Çin Ulusal Sağlık Komisyonu bin 370 kişinin kritik durumda olduğunu ve Çarşamba günü itibariyle 12 bin 167 kişinin de virüsü kaptığından şüphelenildiğini duyurdu. Ayrıca, yine Çarşamba günü itibariyle 21 kişi hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edildi, böylece toplamda 124 kişinin hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edilmiş olduğu belirtildi. Bununla birlikte,  81 bin 947 kişinin de tıbbi gözetim altında olduğu açıklandı.
Çin haber ajansı Xinhua'da yer alan habere göre, bulaşıcı hastalık uzmanı Li Xingwang, taburcu edilen kişi sayısının devlet tarafından uygulanan katı taburcu politikası nedeniyle düşük olduğunu açıkladı. Xingwang tedavi edilmiş kişilerin, klinik semptomları düzeldiğinde ve vücut sıcaklıkları normale döndüğünde taburcu edilmeden önce 2 virüs tespitinden geçmesi gerektiğini vurguladı.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"