comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Campi ve Erce Kardeşler, Trabzonspor'a imza attı! İlk sözler

21 Temmuz 2019, Pazar 10:53
Campi ve Erce Kardeşler, Trabzonspor'a imza attı! İlk sözler

Trabzonspor'da Campi ve Erce Kardeşler için imza töreni düzenlendi. Ahmet Ağaoğlu, "Getirdiğimiz oyuncuya forma satıyoruz. Campi'ye 100 forma vereceğiz. Erce'ye de 161 adet forma satıyoruz." dedi.

FutbolArena - Trabzonspor yeni transferleri Gaston Campi ve Erce Kardeşler için bugün Avusturya kampında imza töreni düzenledi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer süreçleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Gaston Campi ve Erce Kardeşler, Trabzonspor açıklamaları


Ahmet Ağaoğlu, "Özellikle Campi'yi Trabzonspor'a gelmek için gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz. Kendisini uzun süredir takip ediyorduk. Kariyerinden ve performansından hiçbir şüphemiz yok. Özellikle ücret konusuna gösterdiğimiz dirence kendisi de Arjantin'den destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Gelirken bütçemize katkıda bulundu. Ancak bizim bir özelliğimiz var. Getirdiğimiz oyuncuya forma satıyoruz. Campi'ye 100 forma vereceğiz" dedi.

"TRANSFERDE ZORLUK ÇIKARMADILAR"
Sözlerinin devamında "Erce'nin ismi ilk olarak Ocak ayında gündeme gelmişti ancak o dönem transfer yasağımız vardı. İşin doğrusu performansı büyüleyiciydi. Bizim yönetim olarak politikamız genç oyuncuları kadromuza katmak ve genç oyuncularımızla birlikte sürdürülebilir bir başarı yakalamak. Bunun yanında gerekli mevkilere de deneyimli oyuncuları dahil ederek zirve yarışının içinde olmak. Kalecilik çok önemli bir mevki. Yedek beklemek çoğu zaman kalecilerde sıkıntı yaratıyor ama Erce ile birlikte kadromuzda altı kalecimiz oldu. Altı oyuncumuz da önümüzdeki 10-15 yıllık dönemde Türk futboluna kalecilik sıkıntısı yaşatmayacak seviyede. Biz geldiğimizde Uğurcan üçüncü kaleciydi. Bir anda kendisini kalede buldu ve sonrasında milli takıma gitti. Aynı performansı Erce'den de bekliyoruz. Mücadeleyi oyuncularımız verecek ve hak eden formayı alacak. Erce, Türk futboluna önemli oyuncular yetiştiren, genç oyunculara ve altyapıya önem veren bir kulüpten geliyor. Erce'yi yetiştiren Altınordu Kulübü'ne teşekkür ederiz. Transferde de zorluk çıkarmadılar. Erce'ye de aramıza hoş geldin diyoruz ve kendisine 161 adet forma satıyoruz" dedi.

GASTON CAMPİ'NİN İLK SÖZLERİ

Gaston Campi, "uraya transferim kolay olmadı ancak bu süreçte bana gösterilen değeri sahadaki performansımla geri ödeyebileceğimi düşünüyorum. En büyük beklentim hızlı bir şekilde adapte olup takımımıza en kısa sürede faydalı olmak. Umarım bana karşı duyulan güveni boşa çıkarmam" diye konuştu.

ERCE KARDEŞLER: "ÖNCELİĞİM TRABZONSPOR'DU"

Erce Kardeşler ise "Trabzonspor'a gelmeyi gerçekten çok istiyordum. Beni isteyen birkaç takım daha vardı ama benim önceliğim hep Trabzonspor'du. Bunu Altınordu'da bulunduğum dönemde de söylemiştim. Gelmeden önce Abdülkadir Parmak ile görüşmüştüm ve burasının aile gibi olduğunu söylemişti. Geldikten sonra gördüklerim bunun doğru olduğunu ortaya koydu. Bu futbolda çok önemli. Taraftarlarımız da bana destek mesajları attı. Hepsine teşekkür ederim. Formamızı en iyi şekilde taşımak istiyorum. Kulübümü en iyi şekilde temsil etmek amacındayım. İnşallah bizim için çok güzel bir sezon olur." dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Aralık 2019)