comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Burak Yılmaz: "Beni Beşiktaş'a satmışlardı"

12 Eylül 2018, Çarşamba 09:33
Burak Yılmaz:

Trabzonspor'da kaptanlığı elinden alınan Burak Yılmaz gündem yaratacak açıklamalarda bulundu ve Başkan Ahmet Ağaoğlu'nu yalanladı.

FutbolArena - Trabzonspor'un golcü oyuncusu Burak Yılmaz'ın yaz transfer döneminin son gününe kadar Beşiktaş ile adı anılmıştı. Burak Yılmaz transferi neden gerçekleşmedi. Kaptanlığı elinden alınan golcü oyuncu Vatan gazetesine önemli açıklamalar yaptı.


Trabzonspor Haberleri: Burak Yılmaz röportajı (12 Eylül 2018 Çarşamba)


Trabzonspor'un tecrübeli futbolcusu yaptığı açıklamada, “Başkan ‘Beşiktaş ile resmi olarak görüşmedik' diyor ama gerçek şu ki Beşiktaş ile anlaşmışlardı bile. 2.5 milyon Euro + Atiba karşılığında beni vermişlerdi. 
 
Mesajlar cep telefonumda duruyor. Başkan menajerimi aramış, bu transferin olması için ‘Hem Burak hem de sen alacaklarınızdan, yani 1 milyon 400 bin Euro'dan vazgeçeceksiniz' diyerek zorlamış. Ben böyle bir yaklaşımı hak etmedim. 
 
Bu takıma yıllarca emek verdim. Beni arayıp, ‘Zor durumdayız, yardımcı ol' dese, elimden geleni yapardım. Bu yüzden onlar anlaşmışken tweet attım ve Beşiktaş'a teşekkür ederek, Trabzonspor'da kalacağımı açıkladım.


Trabzonspor Haber: Burak Yılmaz'a alacağı ödendi mi? Burak'ın maaşı ne kadar?

 
Trabzonspor'dan 3.550 milyon euro maaş alan ve en çok kazanan futbolcu olan Burak konuyla ilgili şunları söyledi

“15 Mayıs'ta yabancıların hepsine ve birçok yerli futbolcuya ödeme yapıldı ancak bana yapılmadı.”
 
“Başkan, seçimden hemen sonra futbolcuları topladı. ‘Alacaklarınızı 15 Mayıs'ta ödeyeceğiz' dedi. Kaptan olarak sözü bana verdi. Ben de ‘Başkanım 15 değil, 30 Mayıs olsun, yeter ki ödensin. Kendim için değil, uzun zamandır para alamayan arkadaşlarımız için konuşuyorum. Daha önce de bize çok söz verildi' dedim."
 
"Bunun üzerine başkan garip bir çıkış yaptı ve ‘Biz 15 Mayıs dediysek, öderiz. Öyle 15 gün ek süre vermek de ne oluyor' diyerek tavır yaptı."
 
"15 Mayıs'ta yabancıların hepsine, birçok yerli futbolcuya ödeme yapıldı ama bana yapılmadı. ‘Ödeme olmazsa, TFF'ye başvururum' demiştim, ilk o zaman gittim."


TS Haber: Burak Yılmaz'dan 'Futbolu bırakırım' açıklaması

 
“TFF'ye gideceğimi zaten söylemiştim. Onlara sürpriz olmadı. Bundan sonra yine ödeme yapmazlarsa, her ay için yine TFF'ye başvuracağım.”
 
"Bu işin sonu ne olur bilemem ama bildiğim bir şey var ki futbolu bırakmayı bile göze aldım. İsterlerse kadro dışı bıraksınlar, umurumda değil. Ben sadece Trabzonspor formamdan ve taraftardan uzak kalacağım için üzülürüm."
BAŞKAN AHMET AĞAOĞLU YALAN MI SÖYLÜYOR? 
 
"4.3 milyon Euro ödedim açıklaması doğru değil. Sorun ödememeleri veya miktar değil, bana olan yaklaşımları."
 
“Kimseye saygısızlığım olmadı. Başkan ‘4.3 milyon Euro ödedim' demiş sizin programınızda. Asla doğru değil. Geçen seneden 500, bu sezondan 300 bin Euro alacağım var. Sorun ödememeleri veya miktar değil, bana olan yaklaşımları. Bu takım için aylarca iğneyle oynadım. Sezon başında ameliyat oldum. Bırakın başkanı, ne yönetimden bir kişi ne de Ünal Hoca beni aradı."
 
"Sezon başlamadan, başkan ve yönetim maaşımı gündeme getirdi sürekli olarak. ‘İndirim yapmadı' diyorlar, bir çırpıda 750 bin Euro sildim ben. Beni istemiyorlardı ama yüzüme bir şey söyleyemediler. Arkamdan Arap kulüpleriyle görüştüler!"
 
"MUHARREM USTA'YA AĞABEY DEDİM DİYE"
 
"Her şey, eski başkan Muharrem Usta'nın ardından ‘Ben başkanımı kaybettim ama bir ağabey kazandım' açıklamamla başladı. Başkan Ahmet Ağaoğlu, çevresindekilere ve menajerime ‘Ben o konuşmaya kafayı taktım' demiş."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.