comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Bjelica: 'Trezeguet'yi oynatsaydım Ömür'ü soracaktınız'

18 Mayıs 2023, Perşembe 23:56
Bjelica: 'Trezeguet'yi oynatsaydım Ömür'ü soracaktınız'

Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, "Fenerbahçe'yi kutlayarak başlıyorum. Daha iyi olan ve galibiyeti hak eden onlardı." diye konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında ağırladığı Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti. Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.

NENAD BJELICA'NIN BASIN TOPLANTISI
Mağlubiyete rağmen net pozisyonlar yakaladıklarını anlatan Bjelica, "Fenerbahçe'yi kutlayarak başlıyorum. Daha iyi olan ve galibiyeti hak eden onlardı. İlk yarıda 1-0'dan sonra dahi çok net pozisyonlarımız vardı. İkinci yarı rakibimiz baskı oluşturduğu bölümde golü buldu. Maç 3-0'a geldiğinde dahi çok net fırsatlarımız vardı. Fenerbahçe'ye karşı oynuyorsanız bulduğunuz fırsatları değerlendirmelisiniz. Son dokunuş anında günümüzde değildik. Bunları değerlendiremezseniz işiniz kolay olmuyor." diye konuştu.

"ÖNÜMÜZDEKİ SENE OLACAK OYUNCULARA ŞANS VERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Visca'nın sağ kanat pozisyonunda bugüne özel oynatıldığını ve iyi iş çıkardığını aktaran deneyimli çalıştırıcı, "Visca'nın gayet iyi oynadığını düşünüyorum. Maç 2-0 iken 4 değişiklik yaptık çünkü bazen takımın ritmini artırmanız gerekir. Biz de bunu yapmaya çalıştık. Önümüzdeki sene bizimle devam edecek oyunculara şans vermeye çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"TREZEGUET SAKATLIKTAN DÖNDÜ"

Trezeguet'in sakatlığının bulunduğunu bu sebeple ilk 11'de başlamadığını aktaran Bjelica, "Trezeguet'i oynatsaydık Abdülkadir Ömür'ü soracaktınız. Gelecek sene taraftarlarımıza şunu vadediyoruz. Fiziksel olarak daha iyi olacağız, daha kompakt, baskıyı daha iyi yapan bir takım olacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!