comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Atiker Konyaspor'da Trabzonspor maçı tepkisi dinmiyor

22 Ocak 2018, Pazartesi 10:10
Atiker Konyaspor'da Trabzonspor maçı tepkisi dinmiyor

Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıc, Trabzonspor mücadelesi sonrasında açıklamalarda bulundu.

FutbolArenaAtiker Konyaspor'un Trabzonspor ile oynağı ikinci yarının ilk maçında yaşanan olaylarla ilgili Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı açıklamalarda bulundu. Maçın hemen ardından özel bir kanalda canlı yayınına bağlanan Çakıcı hakem hatalarına sert tepki gösterdi ve herkesi adaletli olmaya davet etti.


Atiker Konyaspor'dan Trabzonspor maçı tepkisi


Başkan Yardımcısı Çakıcı sözlerine doksan dakika boyunca takımı destekleyen taraftarlara ve maçın neredeyse tamamında on kişi mücadele eden futbolculara ve teknik heyete teşekkür ederek başladı.

‘TAKDİR HAKLARI HER TAKIMA EŞİT UYGULANMIYOR'
Konyaspor Başkan Yardımcısı Çakıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Futbol göreceli bir oyun ve futbolun içerisine farklı şeyler katmadığınız sürece güzellikler ortaya çıkıyor. Trabzonspor maçında yaşadığımız, gerek kırmızı kartlar, gerek aleyhimize verilen penaltıda gerekse ofsayttan yediğimiz ikinci gole baktığımızda zaten bazen adaletin her iki tarafa da tecelli etmediğini görüyoruz maalesef.

Bundan dolayı da üzüntülerimiz dile getirmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince. Dört gün önce Trabzon'da bir kupa mücadelesi oynadık özellikle o maçta Vedat'a yapılan harekette aynı pozisyonda sarı kart verilirken bugün Ali Turan'ın pozisyonu kırmızı kart ile cezalandırıldı. Takdir hakları her nedense dört büyütülmüşlere daha farklı uygulanıyor. Pozisyonlara yorumcu arkadaşlarımız da baktıkları zaman zaten görecekler ve dile getirecekler.” 

‘PENALTIYI O MESAFEDEN GÖREN HAKEMİN OFSAYTI ATLAMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ'

Konyaspor'un aleyhine verilen penaltıda çizgi hakeminin uyarıda bulunması, yedikleri ikinci golde ise aynı hakemin ofsaytı tespit edememiş olmasına dikkat çeken Çakıcı şu ifadeleri kullandı;

''Bir penaltı pozisyonu var ki Mete Kalkavan pozisyonu görmüş olmasına rağmen vücut diliyle kollarının kapalı olduğunu söylüyor. İkinci defa baktığımız zaman pozisyon kesinlikle penaltı çünkü oyuncumuz elini kaldırıp topun gitmesini engellemiş. Konu aslında bu değil, asıl anlatmaya çalıştığım konu dördüncü hakem Mete Hoca'yı uyarmamış maraton tribününün önündeki çizgi hakemi penaltıyı vermiş. Aynı çizgi hakeminin bir buçuk metre ofsaytı atlamış olması çok düşündürücü, çok üzüntü verici.”

‘HERKESİN ADALETLİ OLMASINI İSTİYORUZ'

Tek isteklerinin herkesin adaletli davranması olduğunu söyleyen Çakıcı, “Bizler elimizden geldiğince yapı itibariyle Konya'nın hoşgörüsüyle hareket ederek bu tür zamanlarda hakemin de hata yapabileceğini belirtiyoruz. Ama bu sezonun başından beri canımız yanıyor, sürekli skora etki eden hatalarla karşı karşıya kalıyoruz. Herkesin adaletli olmasını rica ediyoruz. Sahaya çıkan hakemin, maçı anlatan spikerin, yeri geldiği zaman yorumcuların.

Çünkü iki milyonluk Konya şehrini dünyanın her yerinde taraftarının olduğu bir şehri temsil ediyoruz. Özellikle şunu vurgulamak istiyorum lütfen Konya'nın büyüklüğünü yüzölçümüyle sınırlı görmesinler çünkü Konya her anlamda her güce sahip. Dediğim gibi mütevazılığımız, hoşgörümüzü lütfen kullanmaya çalışmasınlar, bizim amacımız ve hedefimiz bu takımı adaletle sahaya çıkararak hakkımız olanı hakkaniyet sınırları içerisinde ligde dönem dönem kupalar alarak, dönem dönem iyi futbol oynayarak, seyir zevki yüksek maçlarla bütün Türk sporseverlere bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Futbolun marka değerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

O yüzden sizlerin özellikle bizim sesimiz olacağınızdan hiç şüphe duymuyorum ve bu konuda desteklerinizi rica ediyorum.” dedi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)