comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ara transfer dönemine Trabzonspor damga vurdu

01 Şubat 2020, Cumartesi 00:21
Ara transfer dönemine Trabzonspor damga vurdu

Transferin son gününü hareketli geçiren Trabzonspor'dan imza şov! İşte bordo mavililerin Ocak ayı transfer raporu. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübü ara transfer döneminin son günlerini oldukça hareketli geçirdi. Bilal Başacıkoğlu ve Ndiaye'den sonra transferin son gününde Manoel Messias, Da Costa ve Guilherme'yi kadrosuna katan bordo mavililer, mai detaylarını KAP'A bildirdi. 


Trabzonspor Transferleri: Trabzonspor'un ara transfer döneminde aldığı futbolcular


GUİLHERME, DA COSTA, MANOEL MESSIAS

Trabzonspor kulübü transferin son gününde Cruzeiro'dan stoper Manoel Messias, Yeni Malatyaspor ile yollarını ayıran Guilherme ve bir diğer stoper Da Costa'yı kadrosuna kattı. Guilherme için Alvarenga kulübüne 100 bin euro kiralama bedeli ödeyecek olan Trabzonspor, Manoel Messias ve Da Costa transferlerinin de mali detaylarını açıkladı. 
Guilherme'yi 1.5 yıllığına kiralayan bordo mavililer, Alvarenga kulübüne kiralama bedeli olarak 1000 bin euro ödeneceğini açıkladı. Guilherme'ye yarım sezon 450 bin euro, önümüzdeki sezon ise 1.1 milyon euro ödeneceği duyuruldu. 

Manoel Messias'ı ise bedelsiz olarak kiralayan bordo mavililer, 2.5 yıllık anlaşma sağlandı. Manoel Messias'a yarım sezon 400 bin euro ödeyecek olan Trabzonspor, opsiyonun kullanılması halinde 2 yıl için 1.250.000 euro ödeyecek. 

Manuel Da Costa ile 1.5 yıllığına anlaşan Trabzonspor bu transferin mali detaylarını ise şu şekilde duyurdu:

Serbest statüde bulunan Da Costa ile 1,5 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Oyuncunun, 2019-20 sezonunda oynanacak olan Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında, toplamda en az 10 maç ilk onbir başlaması durumunda, sözleşme bir yıl daha uzayacaktır. Buna göre oyunucuya; 2019-20 sezonu ikinci yarısı için 40.000.-EUR garanti ücret ve 25.000.-EUR maçbaşı ücret ödenecektir. Opsiyonun gerçekleşmesi halinde ise; 2020-21 opsiyon sezonu için 450.000.-EUR garanti ücret ve 4.000.-EUR maçbaşı ödenecektir.

NDIAYE VE BİLAL BAŞACIKOĞLU TRANSFERLERİ

Badou Ndiaye'nin kiralık transferinde 150 bin euro bedel ödeyeceğini duyuran Trabzonspor, oyuncunun ise 1 milyon euro garanti ücret kazanacağını açıkladı. Trabzonspor, Bilal Başacıkoğlu ile 6 ay + 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Hollanda doğumlu futbolcu, yarım sezon için 162 bin TL garanti ücret ödenecek.

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!